Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kissé megalázónak érzem, hogy...

Kissé megalázónak érzem, hogy csak futószáron engednek lovagolni. Ekkora pancser lennék?

Figyelt kérdés
Már egészen kicsi korom óta lovagolok, kisebb-nagyobb kihagyásokkal. 3 éve elkezdtem rendszeresen járni, aztán egy rossz oktató miatt kihagytam egy évet. Most újra elkezdtem lovagolni. A nagy szünet előtt már vágtáztunk is, jó néhányszor voltunk kint terepen. Most, hogy megint belevágtam, már vagy fél éve megyek csak futószáron, néhányszor engedtek el pár körre, aztán futószáron megint ügetgetés, jól van, sétáljunk, torna... Szinte előröl kezdtünk mindent. Nem egyszer volt, hogy az oktató elment valamiért a pályáról, engem kint hagyott egyedül, hogy maradjak ott, akkor mindig kihasználtam a kis időt, és vágtáztam egy jót. Többször célozgattam már, hogy egyedül szeretnék menni már, de hogy az ráér még... Szörnyen idegesítő, és rossz. Még lepucolni sem engedi a pacit, nehogy valamit rosszul csináljak. Nem tudok semmi kapcsolatot létesíteni a lóval, csak alám adják, aztán elveszik alólam, és kész. Akikkel együtt tanulok, már réges-rég vágtáznak, osztályban mennek, meg minden, pedig ők nem is lovagoltak azelőtt. Jól tudja az oktatóm, hogy 2 évet lovagoltam már. Miért kell még mindig futószárazni? :( Lehet, hogy hü.lyén hangzik így, meg csak picsulás, rosszul írtam valamit, stb, de ez engem akkor is nagyon nyom belülről.
2011. aug. 28. 00:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Én a képéhez vágnám a helyedben, persze nem mondom, hogy ezt tedd.
2011. aug. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
47%
nem lehet hogy azért nem engedi a nehezebb dolgokat mert még ezt is rosszul csinálod?
2011. aug. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
59%
Ha ennyire bánt, és nem tudsz megegyezni az oktatóval, menj máshová lovagolni.
2011. aug. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
66%
Valami oka csak van, hogy nem engedi...egyenesen kérdezz rá, ne célozgass.
2011. aug. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
76%

Ha nem te csinálsz rosszul valamit (egy-két rosszul megtanult dolog, és elég is), akkor nem hinném, hogy te vagy a hibás.

Egyébként így történt velem is. Aztán váltottam, mert nem tudtunk közös nevezőre jutni sem az oktatóval (aki még arra sem volt képes, hogy rendesen felnyergeljen egy lovat !) sem a többi lovassal (akik csak azért közösítettek ki, mert én volt az új).

Új oktató, új hely, új ló - akivel annyi időt tölthettem amennyit akartam, hogy megismerhessem.

Ma magam is oktató vagyok. :)


Válts !

2011. aug. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
66%
Hííja, a sztori majdnem úgy hangzik mint egy idegennyelvtanulás. Válts magántanárhoz, azaz menj máshová, ha megteheted.
2011. aug. 28. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
59%
Nem lehet, hogy van valami rossz beidegződésed? Egy rosszul tartott kéz, láb vagy bármi ehhez hasonló nagyon sokat számíthat. Nyugodtan kérdezd meg, hogy miért nem csinálhatod, ha te úgy érzed, hogy már megy, ha kitérő választ ad válts! Velem is így volt még anno, akkor megérte váltanom, mert az "oktató" gyakorlatilag semmit sem tudott és nem akart léngedni futószárról, a válasza pedig: jajj te ezt még nm értheted (hozzáteszem, mikor nem volt ott, szőrén vágtáztam és soha semmi baj nem volt) Szóval hajrá!
2011. aug. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
34%
Lehet, hogy te csinálsz valamit rosszul, de nekem akkor is furcsa ez. Évekig jól csináltad, aztán meg hirtelen elfelejtetted? Nekem az a tapasztalatom, hogy ha valaki már egyszer tudott lovagolni, akkor nem nagyon lehet elfelejteni. Mindenképpen próbálj vele őszintén beszélni, ha nem megy, akkor válts.
2011. aug. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
47%

Egyesen úton kérdezz rá, hogy mégis mi a probléma...?


Ha nem ad megfelelő választ, vagy kitért előle, szevasz tavasz, menj más oktatóhoz :)

Meg azért ha beugrik neked a ló vágtába, vágtában tudod tartani, aztán szép átmenettel visszavenni, és minden oké, akkor azért annyira nagy dolgot nem cseszhetsz már el...

2011. aug. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
73%

Vannak olyan oktatók, akik direkt lehúzzák a lovasokat. Hallani olyanról, hogy valakit 1 évig is futószáron tartanak, meg elmondják mindenféle bénának, pedig rég szavadon vágtázhatna.

Mondd meg az oktatódnak, hogy egyszer nézze meg, hogy lovagolsz szabadon. Mondja mg a konkrét problémákat, ha nem, akkor dobbants a loviból. És ha kérdezik miért , mondd meg, hogy te nem vagy fejős tehén gazdagodjanak meg másból.

2011. aug. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!