Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért kasztrálják a lovakat?

Miért kasztrálják a lovakat?

Figyelt kérdés
Mire jó, hogy egy ló herélt? Nyugodtabb lesz tőle? Esetleg jobb versenyló? Vagy ez most mégis mire jó?
2011. aug. 28. 15:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Úgy tudom azért, hogy ne legyenek olyan agresszívak, ha együtt vannak a többivel.
2011. aug. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Értem, de akkor nem is fedezhetnek
2011. aug. 28. 15:18
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtabb lesz, nem indul be másik kanca mellett.

A herélt sokszor még nyugodtabb, mint egy kanca, legalábbis a kanca sokszor hisztizik, mikor sárlik.


Persze ismerek olyan csődört, aki tök nyugodtan elmegy a kanca mögött, de azért nem ez a gyakori.


Csődör csak haladó lovasnak való, mert nem csak magában, de másban is kárt tehet, ha elszabadul. Nem beszélve a nem kívánt kiscsikókról.

2011. aug. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Igaz, hogy nem fedeznek, de nem is kell minden csődörnek örökíteni. Az aktív fedezőménekének olyan a génállományuk ami miatt, nem herélik, de sok helyen a lovakat nem használják fedeztetésre, teszem azt egy lovardában.

Csak gondolj bele, ott a kis csődör csíkod, egyszer csak elkezdik a kancák jobban érdekleni, mint hogy veled jófejkedjen, te pedig ott állsz döbbenten. Mivel Ő nem fedezőmén, nem is nagyon fog fedezni, csak ezerrel tombolnak a hormonjai.

Egy jó fedezőmén akár 100 csikót is nemzhet egy évben, az mennyi sex már? És még így is a legtöbb, a maradék időben is csak ezen agyal. Szenved, mert a természete azt követeli, hogy minden kancára vetődjön rá.

Szóval, igen, nyugisabb lesz, és másrészről nem szenved, hogy nem jut neki kanca. Hátvagy kancáktól távol kell tartani.

Persze én is ismertem teljesen kezes csődört, de azért voltak veszélyes pillanatok, pl. a heréltet lovassal együtt ugrottuk meg és a lovast jól hátba rúgta, meg ilyen kis finomságok.

Amúgy a jó versenylovakat nem igazán herélik, hiszen sokat érhet a spermájuk.

2011. aug. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Értem
2011. aug. 29. 10:08
 6/16 anonim ***** válasza:
62%

Sok oka van a herélésnek.

Először is nézzük a ló szempontjait. Kész szenvedés az élete, más lovaktól elszigetelten kell élnie, a tetejébe pedig éjjel nappal tombolnak a hormonjai, így, ha nincs fedeztetve, az ösztöneit vágjuk ketté...

Egy herélt sokkal kiegyensúlyozottabb, ki lehet rakni a legelőre, karámba más lovakkal, élhet társas életet.


Versenyzés szempontjából is sokszor jobb a herélt. Van amelyik mén annyira a csődörségre figyel, hogy nem is eszik rendesen, is a hormonjainak köszönhetően teljesen lefogyasztja magát, a versenyre sem koncentrál, de ha vékony, akkor mivel nincs zsír, ami beépülne, az izmai fonnyadnak le, szóval ez így semmilyen szempontból sem jó.

Viszont sajna ott van a másik véglet is, hogy a ló a heréléssel az élet kedvét is elveszti. Mert feleannyi kajával kétszer annyit tudna hízni meg izmosodni, de egyszerűen már nincs ami hajtsa...

Nem azt mondom, hogy minden herélt herélés után versenyképtelen lesz, de azért előfordul, hogy utána már sose lesznek olyan eredményei.

2011. aug. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%
*előző vagyok: bocs az íráshibákért
2011. aug. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%

11:08


Én meg úgy tudom, hogy pont azért kell herélni, hogy nagyobb teljesítményt tudjon elérni.

Pl. Városbíró a galoppban igen szép eredményeket produkál, és pont azért kellett herélni, mert nem bírt magával. Ám az a hátul ütője, hogy nem lesz udódja, nem lehet tenyésztésbe állítani.

2011. aug. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%
Vannak csődörök, amik nagyon agresszívak, kezelhetetlenek. De nem csak ez miatt herélik ki a csődört. Ha úgy ítélik meg, hogy a mén alkalmatlan fedezőménnek, akkor kiherélik. Lovat tenyészteni szoktak, és nem szaporítani. Röviden ennyi. A lényeget már az előttem lévők nagyon szépen leírták.
2011. aug. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

18:04


Igen, úgy van, ahogy te írtad. Én csupán ezt is leírtam, hiszen néha elő szokott fordulni. Elnézést kérek, ha rosszul fogalmaztam. :)

2011. aug. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!