Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért félek a ló hátán?...

Miért félek a ló hátán? Allergiára valami megoldás?

Figyelt kérdés

18éves lány vagyok mikor kicsi voltam olyan 8-9éves már ültem lovon, szép állatok, de sajnos allergiás vagyok rájuk nagyon, viszketek minden bajom van.

És félek felülni rá, régen is féltem, nem érzem biztonságban magam félek hogy kiesek a nyeregből...


2011. aug. 30. 22:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
ne lovagolj... nekem ez a két jel elegendő lenne ahhoz, hogy lemondjak a lovaglásról...
2011. aug. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
jaaaa neeem, nem akarok, csak olykor eszembe jut hogy mégis kipróbálnám még1x
2011. aug. 30. 22:13
 3/14 anonim válasza:
28%
Utolsónak igaza van. Hamarosan szülsz.
2011. aug. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Magyar2 válasza:

Kedves Kérdező!


Hogy félsz a ló hátán? Hát ez teljesen természetes dolog, főleg , ha ritkán vagy lovak közelében, vagy rossz tanáraid, trénereid voltak, akik nem értenek sem a lovakhoz és főleg nem az emberekhez! Has nulla a pedagógiai érzékük, sem ló sem ember közelébe nem engedném őket!

Nem véletléenül volt ez "elit" sport a régfi időkben! Ehhez magas fokú intelligencia kell. A ló és az ewmber nem gép, hanem mindketten misztikus lények.

Ne magadban keresd a hibát!

A lótól még a legbátrabb(a félelmpüket kiválóan leküzdeni tudó)emberek is tartanak eleinte.

Jó tanár kell és minden megoldódik!

2011. aug. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Magyar2 válasza:

Kiegészítésként még annyit, hogy természetesen az allrgiát is le lehet küzdeni.

Ha nincs stressz, nincs allergia sem!

2011. aug. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%
Nálam a lószeretet a feltétel nélküli bizalomnál kezdődik. :)
2011. aug. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Igen, csak nem ugyanaz a bizalom van meg egy ötéves gyerek között, akinél "de szép paci, lovagolni akarok rajta" vagy már rádesett meg megrúgott negyven ló, de attól az egytől nem félsz, és bízol benne... Az sem elvárható, hogy egy ember elsőre bízzon egy lóban szerintem... Amúgy elmehetnél nyugodtan kipróbálni szerintem, de ez az allergia elég rossz lehet. Nem tudsz vele csinálni valamit? Legalább egy alkalomra, ha nagyon szeretnéd..:)
2011. aug. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A félelem teljesen normális, én is rettegtem amíg nem estem egyet, utána is kicsit ideges voltam, hogy elrohan a ló (mert többször is megesett, ráadásul egyszer egy ugróló az akadályok között), de most már úgy gondolkodom, ha elrohan, visszafogom, előbb-utóbb úgyis megáll, bevárja a többit.

Én allergiás vagyok(elvileg) minden állatszőrre, ezért nem engedtek semmi ilyen közelébe, de nem foglalkoztam vele és kinőttem. Keress valami gyógyszert, vagy próbálj meg nem gondolni arra, hogy allergiás lehetsz, csak élvezd! Fejben dől el minden!

Most kezdd el, mert idősebben sokkal jobban fogsz félni.

2011. aug. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy egyhamar vennél lovat, de ha mégis, akkor mindenképp Baskírt, mert azoknál a lovaknál az allergiásoknak kevésbé, vagy egyáltalán nem jönnek ki a tüneteik. Ők a göndör szőrű pacik.
2011. aug. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én is piszkosul allergiás vagyok, de a ló körül ez nem érdekel. Jobban szeretem őket és a lovaglást, minthogy ilyen "hülyeség" elriasszon! Én így fogom fel. Viszont simogatni is imádom őket. Ha a szőre nem szúr meg, akkor nem viszketek tőle. Amint lehet kezet mosok. Ja, és lehet kapni vékony latex gumi kesztyűt, abban szoktam leápolni a pacikat.

Félelem a ló hátán? Hát, én ilyenre nem emlékszem. Amikor legelőször lovon űltem, nagyon fura érzés volt. Magasan volt, és mozgott is. Aztán néhány alkalom után hozzá szoktam. Nem lehet, hogy Te is ezt a fura érzést gondolod félelemnek?

2011. aug. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!