Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kell venni egy pónilónak?

Mit kell venni egy pónilónak?

Figyelt kérdés

Venni akarok egy pónilovat ,már építettem neki karámot 20x20 m-es és egy kis fedett rész 5x3m.

Belovagoltat vagy csikót vegyek?

Meg nem tudom shetlandi vagy welsh póni a jobb?

Szénát mindennap tudunk neki adni,és mindennap gondoznánk.

Továbbá még mit kell neki venni?

Előre is köszönöm.


2011. aug. 31. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

ez nem ilyen egyszerü,atol függ mire használnád de ilyen ,hogy kötöfék,pucolo eszközök,patkó (nem kötelezö),kantár,zab,(korpa,kukorica) ez szokás szerint változhat,nyereg,vezetö szár meg még sok minden más!

ehez nem elég egy oldal ,hogy leirjam, ha nem vagy járatos a témában vegyél egy belovagolt heréltet.

2011. aug. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy belovagolt welsh pónit :) nem tudom hogy hogy lovagolsz de az biztosabb :) és nem növöd ki hamar . Amit venni kell : szerintem kötőfék biztos kell neki , meg ha lovagolni is akarsz rajta akkor ahhoz nyereg kantár stb és lehet neki zabot adni de azt végül is nem muszáj :) ha nem is lovagolsz rajta valami pucolókat mert nem árt ha tiszta :) vödröt itatni .. meg ilyenek . én ennyit tudok remélem segítettem valamit
2011. aug. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
első válaszoló ! bocsi nem láttam hogy már leírtad. második voltam .
2011. aug. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
nem baj! mert a tied is hasznos és válaszoltál a lofajtára is én meg nem
2011. aug. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szüksége lesz egy társra is, akár egy kecske vagy birkka is megteszi. ha tudsz, a közelben bérelhetsz egy legelőt/nagyobb karámot, a 20x20 azért elég kicsi, esős időszakban szép kis sártengerré tud válni.


a cuccok attól függően szükségesek, hogy csak simogatásra kell, gyerkőcöket vezetgetni rajta, vagy lovagolni szeretnél. alapferszerelésnek elég egy kötőfék, vezetőszár és pucolószerszámok (kefe, vakaró, patakaparó, gyökérkefe, rongy/szivacs)

2011. aug. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha lovagolod is, akkor komplett kantár, nyereg, izzasztó, futószár. Eenkívül kötőfék, vezetőszár, pucolós cuccok, szivacsok, patazsír, ugye körmöltetni, féregteleníteni is kell a lovat. Otthoni tartáshoz elengedhetetlen jópár vödör, vasvilla, talicska, lapát.
2011. aug. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!