Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fríz lovat az is vehet, aki...

Fríz lovat az is vehet, aki nem akar versenyekre járni?

Figyelt kérdés

Láttam már hasonló kérdést itt, az andalúziairól, és azt szeretném kérdezni, hogy a fríz ló milyen szakágban lehet használni. Lehet az nélkül is tartani, hogy valaki versenyezne vele?

16/L


2011. szept. 1. 02:32
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Miért ne lehetne tartani? -nem is értem, hogy lehet ilyent kérdezni...


Sportkocsim van, még sem járok vele versenyre...

2011. szept. 1. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Csak akkor vegyel BARMILYEN lovat, ha felelosen tudod tartani. Nem a versenyzes/nem versenyzes a lenyeg, hanem a hetkoznapok, a tartasa. Es ez nem csak az etetest jelenti - b'r az is jelentos osszeg - hanem az allatorvosi, pl vakcinak, vagy patkolas havonta stb. Es akkor meg nem lett beteg...

Azt mar meg sem emlitem, hogy ha lovad van, LEGALABB 1-2 orat (de inkabb tobbet) vele kell lenni, jartatni pl, vagy rendberakni a helyet, es a lo tarsas leny, igenyli a torodest.

Ha nem tudsz raaldozni havi 50ezret legalabb (de inkabb tobb), es napi tobb orat, se karacsony, se husvet, se kethetes nyaralas - a kovetkezo 20 evben!!! - akkor inkabb ne tarts lovat!!!

Csak akkor vallalj be BARMILYEN allatot, ha felelossegteljesen tudod JOL ellatni.

2011. szept. 1. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Természetesen lehet hoby célbol is lovagolni rajta,fogathajtásba,dijlovaglásba is használják.
2011. szept. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Igaza van a 2. hozzászólónak. Nekem is van lovam, és tisztában vagyok mindezzel. (Csak hobbi szinten van lovagolva.)

Egyébként tarthatod csak hobbiból, de ő nem egy plüssló, akit ha megunsz a polcra teszed!! Jól át kell gondolni, hogy biztosan szeretnéd e és ha igen, akkor készen állsz e a feladatra:) Mondjuk az biztos, hogy rengeteg gyönyörű percet ad a törődésért és a szeretetért cserébe!!:)

2011. szept. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Persze hogy vehet, ha van elég tapasztalata, FELELŐSSÉGE, IDEJE, ELHIVATOTTSÁGA és pláne PÉNZE - mert a fríz NAGYON DRÁGA. :)
2011. szept. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezekkel mind tisztában vagyok, csak azért kérdeztem, mert olvastam ezen az oldalon, hogy valaki ugyanezt kérdezte, csak az illető nem fríz lovat szeretett volna, hanem andalúziait. Azt tanácsolták neki, hogy inkább ne tartson, mert túl drága ló. Azért kérdezem én is, mert a fríz ló sem olcsóbb. Amúgy egyenlőre csak tervben van a lóvásárlás. Előtte jól átgondolom, hogy hogyan tudom majd megoldani a saját lóval járó teendőket.
2011. szept. 2. 01:30
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Valójában egyik sem kimondott sport ló! Egyébként olyan lovat veszel és tartasz,amire pénzed van!A versenyzés saját privilégiomod, ha akarsz versenyzel, ha nem akarsz nem versenyzel. Senki nem fogja számonkérni tőled, hogy a bármilyen lovaddal miért nem versenyzel.Ezek a számunkra egzotikus lovak nem igazán felelnek meg egyik lovassportágban sem. Jobbára az eleganciát képviselik, aztán semmi több!
2011. nov. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!