Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kemény száj. Mit kellene...

Kemény száj. Mit kellene csinálnom?

Figyelt kérdés
Nehéz irányítani, de túl erősen sem merem húzni a száját, viszont nem arra megy amerre én irányítom. (4 éves kanca)
2011. szept. 2. 13:26
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Semmiképp nem szeretnék feszítőt vagy hasonló dolgokat.
2011. szept. 2. 13:42
 2/18 anonim ***** válasza:
34%
A nagyon azt mondják, hogy a szája pont olyan érzékeny, mint a nemiszerve, és környéke, és hogy nincs kemény száj, csak mi csináljuk rosszul. Próbáld meg hosszabb, vagy rövidebb szárral, sarokkal, csípővel, ülőcsonttal, és kengyelbe taposással irányítani. Írd le bővebben, hogy hol nem arra megy, egyenesfalon, vagy kanyarban, stb, akkor talán könnyebb segíteni. Pálca legyen a belső kezedben.
2011. szept. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Körkarában mentem vele először, akkor sem tudta merre kell menni, mindig a kör közepére akart menni vagy megállt.:) Aztán pedig egy elkerített terepen mentem vele, ahol szintén nem tudtam irányítani.

Viszont a pácára lépésből elindul ügetésre, sokszor nagyon pici jelzésekre annak nagyon örültem:)

2011. szept. 2. 14:22
 4/18 anonim ***** válasza:
58%
A csikótól ne várd már el,hogy mindent elsőre megcsináljon! Örül,ha tud fordulni és egyenesen menni,persze idézőjelben. Az egyszerű csikó zabla tökéletes, csak ne tépd a száját,finoman. Inkább hosszabb száron,és hamarabb fordítsd. A csikónak idő kell,hogy megtanulja,mit hogy kell..
2011. szept. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Utolsó: Ne bosszants már magad, nem várom el tőle hogy pikk-pakk menjen a megfelelő irányba, egyszerűen csak technikákat szerettem volna kérni hogy legalább a fa ökölnyi nagy termései alá ne vigyen, és ne legyen ez miatt kék-lila a fejem:)
2011. szept. 2. 15:40
 6/18 anonim ***** válasza:
30%
Hackmore.
2011. szept. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%
érd el nála,hogy fogja meg a külsö szárat,a belsövel hajlitsd meg aztán enged neki oda csak a külsö száral forditsd és zárjon folyamatosan a csizma ha kézbe lesz a lo fogod tudni irányitani az a lényeg,hogy a belsön ne fogjon sokat engedje el.
2011. szept. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
41%

Nem bántásból írom, de látszik, hogy nem sokat tudsz még a lovakról, legalábbis a csikó belovaglásáról. Ha teheted, keress egy hozzáértőt, aki belovagolja neked, mert így ebből előbb-utóbb baj lesz. A ló jelenleg lesz..rja a fejedet és oda megy, ahol úgy érzi, a legkönnyebben megszabadulhat tőled. Vélhetőleg nem rosszindulatú, csak még tudatlan, de ha így folytatod, olyan dolgokat fogsz belenevelni, amit egészen biztonsan nem szeretnél.

Csikót belovagolni nem egyszerű és nem is egyemberes mutatvány. Mindenképp szükséged van segítségre, már csak azért is, mert a lovad szája nem kemény, de ha sokat rángatod, az lesz.

Csikóra - ha már futószáron jól megy - segítséggel ülünk föl, szintén futószáron, először meg kell tanulnia hordozni a lovas súlyát, majd csak azután a segítségeket. Ráadásul a szársegítség önmagában semmit sem ér, testsúly, csizma és hangsegítséggel együtt kell alkalmazni.

Keress egy edzőt.

2011. szept. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Kedves Gabika!

Nem az én lovam, nem kereshetek hozzáértő embert, és nem is szeretném rábeszélni a gazdáját, mert sok közöm nincs hozzá. (és ő maga ért a lovakhoz, mindig is volt lova) Ma szőrén lovagoltam, nem volt semmi gond, semmi alá nem vitt, és irányítani is tudtam. Persze nem volt tökéletes, nem is várom el tőle. Nem mondom hogy egyáltalán nem értek hozzá, hiszen csak 4 éves lovas tapasztalatom van, de csikóval még is csak most volt először dolgom és természetesen egy kis segítséget itt is kértem hogy mit kellene pontosan csinálnom.

2011. szept. 4. 00:59
 10/18 A kérdező kommentje:

Az utolsó mondatot elég hülyén fogalmaztam meg...

A lényeg az hogy abban igazad van hogy a csikó belovaglásáról nem én nem tudok sokat, de a gazdi nem most csinálja először, szóval kapok segítséget, és szerintem szépen haladunk, egyre engedékenyebb is:)

2011. szept. 4. 01:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!