Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit jelent az, hogy külső meg...

Mit jelent az, hogy külső meg belső száron lovagolni? Meg mit jelentenek az ehhez hasonló szakkifejezések?

Figyelt kérdés
Ausztriában tanultam meg lovagolni, és magyarul nem tudom, hogy ezek mit jelentenek. Megmagyarázná nekem valaki, hogy ezeket hogy kell érteni, meg a hasonló "szakkifejezéseket"? Nem kell lefordítani, csak szeretném, ha valaki elmondaná úgy, hogy egy józan paraszti ésszel is meglehessen érteni.
2011. szept. 3. 00:52
 1/4 anonim ***** válasza:
33%

ez most kb olyan ,hogy ausztriába tanultam meg kocsit vezetni de magyarországon nem tudom ,hogy melyik a kuplung.

lehet ,hogy ott máshogy mondják de a lényeg ugyanaz és ha kint tényleg megtanultad itthon is tudnod kéne mit jelent.

2011. szept. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom. Remélem nem értettél félre. Csak biztos akarok lenni abban, hogy tényleg ugyanúgy mondják-e, mert nem szeretnék hülyén kiesni, és félreértelmezni valamit. Amúgy elég cikinek találtam, hogy erről kérdezzek bárkitől is. Na de majd csak megkérdezek valakit személyesen, ha itt nem kapok válaszokat. Kösz, hogy írtál!
2011. szept. 3. 12:38
 3/4 anonim ***** válasza:
36%

Külső meg belső oldal szerintem egyértelmű - a lovarda közepe felé eső kezed a belső. Ily módon a szár is külső vagy belső attól függően, hogy a lovarda közepe felé, vagy kifelé esik.

Külső vagy belső száron nem lovagolunk, igazából nem értem, miről is van szó, ha megmagyaráznád kicsit részletesebben, próbálnék segíteni. Írd meg, milyen szakkifejezéseket nem értesz, elmagyarázom szívesen.

2011. szept. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nagyon egyszerű.:)Mindíg amerre kanyarodsz és haladsz tovább, az a belső szár. Belső szárra lovagolni annyit jelent, hogy meg van adva egy bizonyos irány, és te úgy mész hogy az "belső szárra kerüljön",azaz pl ha körbe mész a kör közepe felő kezed, lábad a belső. Számít még ez abban is, hogy melyik sarkaddal bíztatod a lovat, hogy abba a bizonyos iárnyba kanyarodjon, illetve mozgatod a gyeplőszárat, hogy érezze hogy dolgoztatod.
2011. szept. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!