Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félek a vágtázástól, mit tegyek?

Félek a vágtázástól, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma megyünk lovagolni, de én félek a vágtázástól (futószáron tanulom). Megkérjem az oktatót, hogy inkább voltizshevederrel menjek, vagy ne? Segítsetek légyszi
2011. szept. 3. 08:21
1 2
 1/15 x) ***** válasza:
73%
Ha neked biztonságérzetet ad a voltizsheveder akkor nyugodtan. De először mindenki fél tőle egy kicsit. Pár kör után megszokod de egyébként általában az első vágtázós órákon lehet fogni a nyeregkápát. :)
2011. szept. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Úgy szoktam
2011. szept. 3. 08:46
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Estél, csinált valamit a ló, hogy rossz élményed van vele? Vagy ha nincs, csak félsz, akkor is inkább szólj, inkább ne vágtázz, vagy voltigeval, minthogy aztán félj tőle...
2011. szept. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
ha félsz, akkor nem kell vággtáznod, egyszerűen szólj az oktatónak. elég akkor elkezdened, amikor majd magabiztosabb leszel a nyeregben, és a kíváncsiságod nagyobb lesz, mint a félelmed :)
2011. szept. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyszer estem a lóról, hogy megugrott, de az nem volt nagy esés. Vissza tudtam rá ülni és folytatni. Valami miatt félek, vagy lehet hogy csak izgulok.

Mégsem megyünk ma lovagolni, csak ki a lovardába

2011. szept. 3. 12:02
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
én voltizsban kezdtem, ott már eltudtam engedni a kapaszkodót, de aztán legközelebb mikor nyeregben próbáltuk, azthittem lerepülök, hiába hogy kapaszkodtam :D hálistennek nemnagyon akart vágtázni a ló, szóval így megoldódott a dolog. az oktatóm próbálta ostorral hajtani de nem ment..én nem szóltam hogy inkább ne, úgy voltam vele hogy majd belejövök :D
2011. szept. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok:

egyébként szerintem nyugodtan szólj hogy inkább voltizsban mennél

2011. szept. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. szept. 3. 13:56
 9/15 anonim válasza:
100%

Az első vágtánál én is nagyon féltem. főleg,hogy nem is volt ,,megtervezve a vágta". egyszer csak beugrott a ló, aztán úgy volt vele az oktató, hogy akkor tanuljam meg : DD

aztán utána is mindig izgultam/féltem a vágtától de mikor már beugrott, akkor iszonyatosan élveztem *-*

volt is rossz emlékem, egyszer vágta közbe bakkolt, és eltört a karom : S

de aztán később újra vágtáztam minden rendben ment.

szerintem ne hagyd ki.

2011. szept. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
könyebb mint az ügetés. ritmusosabban mozog a ló szerintem :D jobban szeretem a vágtát, mert ha el is hagyom a kengyelt nem esem le tudom, mert olyan ritmusba megy a ló hogy az valami csodálatos! :D félsz tőle. amint vágtázik a ló majd máshogy gondolod. :D
2011. szept. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!