Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért rak sok ember kötőféket...

Miért rak sok ember kötőféket a kantár alá teljesen feleslegesen?

Figyelt kérdés
2011. szept. 4. 08:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
50%
Állásban is szokták rajtahagyni, hogy ne kelljen még azzal is tökölni, hogy rárakod, hanem csak rajtahagyják. Ez mégjobb azoknál a lovaknál, amelyik nem bír egy helyben állni két pillanatig, szóval csak beakasztják, és úgymond mindig 'biztosítva van', hogy nem tud elmenni...
2011. szept. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

mi csak az egyik lovon hagyjuk rajta, mert elég parázós, na meg sajnos tisztában van az erőfölényével...vannak nyugisabb időszakai (amikor többet tudjuk mozgatni), simán le lehetne róla venni olyankor. csak nem kockáztatunk, elégszer mutatta már ki a foga fehérjét :D elég neki egy olyan élmény, amikor ő kerül fölénybe, és mindent lehet az elejéről kezdeni vele...

na meg túrázáskor szoktuk fenthagyni, mert mindig megállunk üdítőzni, a lovaknak meg van egy jó kis kikötőhely arra a rövid időre. :)

2011. szept. 5. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
ha nem olyan nyugis jó hogy simán megáll én is rajthagyok egy vékony kötőféket,de ált kötőfék nélkül szoktam kantározni :)
2011. szept. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
72%

Én se hagyom rajta, szemvedtünk a lóval egy darabig, még megtanult megállni, de nem hagyám rajta a kötőféket.

A zablát meg le kéne ellenőrizni mielőtt lóra ülsz...Ha nagyon vékony, már nem kéne használni.

2011. szept. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Én nagyobb túráknál azért szoktam kantár alá a kötőféket rajtahagyni, hogyha kikötöm , akkor ne a kantârszárat kelljem kikötni, mert ha azt kötöm ki, és megijed, elakar rohanni, akkor kitépi a száját a zabla.. Ezért vezetőszârral közöm ki. (csomózott kötőfék)
2012. júl. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Csomózott kötőfékkel sem kötünk ki lovat, mert ha baj van az nem szakad, mert hegymászó/hajókötélből van, előbb vágja szanaszéjjel a tarkóját.

Inkább legyen egy rendes kötőfék a nyeregtáskában és ha kell lecseréled vagy ha sokat túrázol vegyél olyan kantárt, ami egyben kötőfék is és elég lecsatolni a zablát.

2012. júl. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Én nemmondtam hogy csomózott o.O
2012. júl. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Jesszus bocsi x)) Nem csomózott. Csomózott kötőfékem nincs is, és nem is lesz. :/ Csak lovardában van olyan, de nem szeretem.. :D
2012. júl. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Na szóval, a kantár alatt hagyom a kötőféket, hogyha ki akarom kötni, ne a szárat kelljen, hanem a vezetőszárát, hogy ne tépje agyon a száját, ha megbokrosodik.. :\
2012. júl. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
túránál ha a lovason van táska is minden akkor rajtahagy legalább egy csomózott kötöféket hogy ha megállnak valahol nyugodtak kösse ki.
2013. dec. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!