Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 13 évnyi lovastudás, tapasztal...

13 évnyi lovastudás, tapasztalat elég ahhoz, hogy elkezdjek egy csikóval foglalkozni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 4. 11:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem bőven elég!

Ha mindent tudsz a lovakról, gondozásukról, nevelésükről, és persze, hogy hogyan kell egy csikót felnevelni, akkor nyugodtan elkezdheted, hiszen 13 év az már nem kevés! :)

2011. szept. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%
'13-év alatt ennyit nem tanultál,akkor hagyd a kérdést.
2011. szept. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
16%
Nyugodtan a barátnöm 5 év lovaglás után kezdet betörni egy csikót szoval te már készen álsz rá biztosan :D
2011. szept. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2011. szept. 4. 11:40
 5/17 anonim ***** válasza:
25%
én 6-8 év alatt már eredményes fogathajtó lettem.
2011. szept. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

Hát nem biztos, hogy elég. Mert ha mondjuk 13 évig egy lovardában köröztél az automata lovakon, akkor nem. Csak akkor kezdj csikóval, ha már foglalkoztál kiképzéssel, idomítással, és így is legyen melletted egy még nagyobb szaktudással rendelkező, idősebb, tapasztaltabb ember, támasz.

Volt olyan edzőm (szerencsére csak két hétig), aki állítólag 18 éve lovazott, sajna az edzői papírjait nem láttam, de amit ott tanított, meg mondott, azt még én is simán lepipáltam x)

Szóval azért ez nem így megy, hogy 13 éve benne vagy a dologban, akkor már minden oké. De ELMÉLETILEG 13 év tapasztalatinak elégnek kell lenniük ahhoz, hogy belekezdj egy ilyen szintű projektbe.

Sok sikert!

2011. szept. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%
Attól függ h milyen 13 év...Milyen lovastapasztalat...
2011. szept. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%
Az előttem szólónak igaza van. Én pl 5 éve lovaglok és már belovagoltam 2 lovat, most én is egy csikót nevelek ( nagyon aranyos :)) De nem mindegy, hogy hogyan lovaztál, láttál e már kiképzést elégszer, hány lovon ültél ( pl ha mindig egy huculon ültél 13 évig, akkor nem valószínű h fel vagy készülve egy arab telivér belovaglására- ez mondjuk elég nagy kontraszt ). Ha már sokféle lovat kipróbáltál ( sikerrel), tudod hogy kell képezni egy lovat stb, akkor belevághatsz, de ( nem sértésből mondom) ha fel lennél erre rendesen készülve, akkor nem kérdeznél ilyet -szerintem... Mindenesetre sok sikert :)
2011. szept. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
van egy olyan ismerősöm,akihez fordulhatok,ha segítség kell
2011. szept. 4. 13:28
 10/17 anonim ***** válasza:
Akkor csak bátran fogj bele.Sok sikert.
2011. szept. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!