Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék mindent tudni a...

Szeretnék mindent tudni a vágtázásról és a vágtáról! Írnátok nekem róla?

Figyelt kérdés

Mindent (beugratás, helyes ülés, jó lábsorrend, érdekesség, bármi ami eszetekbe jut).

Segítsetek!

Igen-igen, azt kérdeztem hogy írnátok-e nekem róla de aki nem az ne írjon!


2011. szept. 5. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:

a beugratást a következö képpen kell csinálni:belsö állitás,belsö csizma a hevederen külsö a heveder mögött

akkor vágtázik helyes lábra ha a belsö lábak egyszere mozognak ha a bal elsö és a jobb hátso mozdul egyszere akkor keresztbe vágtázik,hamis a vágta

helyes ülés: felemelt öklökkel a lo marja felett egy kicsivel tartod a kezed ,szoritasz a térdel,lenyomod a sarkad a lábfejed befele forduljon,a lábszáradal körül fogod a lo oldalát

ha mondjuk bal kézen vágtázol és a jobb elsö és a jobb hátso láb mozdul egy szere az az ellenvágta de az már egy magasabb szintü dolog van még az összeszedett,nyujtott,munka vágta utobit használják a leg többet.

2011. szept. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! És hogy kell közben mozogni? Például mint az ügetésben fel-le?
2011. szept. 5. 17:38
 3/9 anonim ***** válasza:
nem ,ülni kell és derékal követni a lo mozgását kivéve ha könyitett ülésbe kell csinálni.
2011. szept. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Bocsánat, vitatkoznék a lábsorrenddel.

A vágta 3 ütemű jármód, minden vágtaugráson belül 3 patadobbanást lehet hallani. A ló külső hátsó lába indítja a vágtamozgást, ezzel mélyen maga alá lép, majd a belső hátsó és a külső első együttesen mozog, míg végül a belső első láb ér talajt.

Vágtába való beugratásnál először is enyhén befelé állítom a lovat, félfelvételekkel figyelmeztetem, hogy új feladat következik, elengedetté, figyelmessé teszem a feladatra. Külső csizmával indítom a vágtát, ezzel tudom a külső hátsó lábát fokozott munkára késztetni (a külső csizmám a heveder mögött), így fog jobban maga alá lépni, így indulhat el a vágta. A belső csizmám a hevederen csak "támaszt", azzal kontrollálom, a külsővel támogatom, hogy a vágtamozgás fönnmaradjon. A külső csizmával egyidőben derékkal is megtolom a lovat. A szár folyamatos, rugalmas kontaktusban marad a ló szájával, így tud egyensúlyban maradni.

Vágtában ülhetsz iskolaülésben, illetve könnyített ülésben. Iskolaülésnél az ülep végig a nyeregben marad, könnyített ülésben a lovas az ülepét elemeli a nyeregtől, a súlyát a térde, valamint a kengyelek hordozzák.

2011. szept. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2011. szept. 5. 19:09
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

Én úgy tanítottak,hogy külső lábbal kell megtámasztani, és belsővel beugratni.

Egyébként isteni, ez a kedven jármódom, nagyon jó érzés, és kényelmes is, terepen pedig nagyon izgalmas, és a ló is élvezi! :)

2011. szept. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
bocsi elrontottam: *engem úgy tanítottak...
2011. szept. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
41%

Kedves utólsó, rosszul tanítottak. Sajnos sok helyen teljesen tévesen oktatják így a vágtát... :-( Csak gondold át, hogyan lép a ló, amikor vágtába akarod ugratni és logikus lesz, hogy miért külső csizmával ugratjuk. Képzeld magad elé az ügető lovat (lépésből is ugyanez, csak könnyebb elképzelni ügetésből), az ellentétes oldali első és hátsó lába mozdul együtt. Amikor be akarod ugratni, akkor a külső hátsó lábát kell fokozottab munkára késztetni, azzal kell jobban maga alá lépnie, hiszen a vágta lábsorrendje - fentebb már leírtam - külső hátsó, belső hátsó+külső első, végül belső első. Namármost, ha a külső hátsóval indul a vágtamozgás, akkor ezt a lábat kell késztetni arra, hogy jobban maga alá lépjen vele és beemelje magát vágtába. A külső hátsó lábára meg - logikusan - nem hathat a te belső csizmád. Külső csizmád a heveder mögött fogja a ló külső hátsó lábát befolyásolni.

Remélem, érthető voltam. :-)

2011. szept. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindkét lábbal, de a külsővel kissé erősebben. Legalábbis az örkénytáboriak így tanították.
2020. szept. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!