Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Zebroid kancának lehet csikója...

Zebroid kancának lehet csikója ló csődörtől?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy van egy ló-zebra hibrid kanca, ami párosodik egy lóval. Mekkora az esély az utód születésére? És ha valamilyen módon születik egy mén utód, mennyire valószínű, hogy az képes lesz utód nemzésére?
2011. szept. 8. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Nem, mert a zebra-ló hibridek terméketlenek.
2011. szept. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az öszvér és a hasonló hibridek (zebroid) többnyire terméketlenek, elhanyagolhatóan kicsi az esélye hogy vemhesül, vagy fedezőképes.

1% alatti az esélye.

2011. szept. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Méghozzá jóval 1% alatti, 1:100000-hez az esélye annak, hogy a kanca termékeny, tehát nem a párosodások száma számít, hanem vagy termékeny az állat vagy nem. A csikó teljese mértékben az apa fajával fog megegyezni, értelemszerűen termékeny lesz. A hibrid csődör mindíg steril.
2011. szept. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

kedves 3.!


Erről van valami cikk, ami kb megbízható? Csak úgy mert érdekes :) Én írtam az 1% alattit, csak annyit tudtam h nagyon kicsi az esély, többet sajnos nem. Jó lenne utánaolvasni.

2011. szept. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát magyarul nem nagyon, angolul ha rákeresel ilyen "mule fertility, hibrid fertility, hibrid biology, zebroid fertility" stb kulcsszavakra, akkor fogsz találatot kapni, de leginkább csak felsorolják az eseteket. Ugyanis ez hétköznapi értelembe véve érdekesség, de tudományos szempontból kevésbé, pontosabban az emlős hibridek mind ugyanazt a sémát követik. Ugyanakkor az egész megértése iszonyú nehéz, betéve kell hozzá tudni az ivarsejtképsét, hogy az ember átlássa, szóval elég combos téma, és alapvetően unalmas is.
2011. szept. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 2-3 éve olvastam egy cikket, hogy öszvérnek született csikója, ez akkora szenzáció volt, hogy a National Geographic jelentette meg a cikket.
2011. szept. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!