Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit jelent a lovaglásban az,...

Mit jelent a lovaglásban az, hogy belső állítás? Na meg hogy kell átlépetni a hátulját a külső szárral? És egyáltalán ezek mire jók? És hogy kell elérni a lónál a hajlítást? Mire jó?

Figyelt kérdés
Kezdő lovas vagyok, de nagyon szeretnék megtanulni lovagolni. Elmagyaráznátok nekem, hogy ezek mit jelentenek. Nem igazán értem, hogy ezek minek kellenek, és hogy mit is jelentenek.
2011. szept. 9. 23:42
 1/1 anonim ***** válasza:
79%

akkor magyarázom "emberi nyelven" hogy mindenki értse

belsö állitás:a belsö száral befele huzod a ló fejét,akkor ideális az állitás ha látod a szemboltját,adig a pontig kell álitani ha enél továb álitod akkor tul van állitva és megeshet hogy kifele fog sodrodni

átléptetni a hátulját:jön az emlitett belsö állitás,belsö ülöcsontodat terheled (befele ülsz egy kicsit) belsö csizmával odazársz az oldalához (tolod)külsövel vezeted az iven(minimálisat kifele huzod),

átlép:ha bal kézre csinálod akkor a bal hátsó lábát a jobb hátsó elé kell tegye

célca:beléptese a lovat a sulypontja alá,megváltozik a toloerö ,illetve az egyensulya(a hátuljával tolja magát elöre a ló ez a motorja)

a belsö állitás célja :igy fogja meg a külsö szárat (a külsö száral forditod,azon van a suly) valamint ha nem lenne b. állitásba nem lehetne a csizma köré meghajlitani a lovat,de ezeket majd a valoságba fogod megtanulni.

2011. szept. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!