Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lipicai lovakról tapasztalat...

A lipicai lovakról tapasztalatok, vélemények? Fogatolhatók? Díjlovaglásra alkalmasak? Milyen sportágra jók még?

Figyelt kérdés
2011. szept. 10. 15:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
2011. szept. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
linkelés helyett személyes tapasztalat érdekel
2011. szept. 10. 16:02
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Én személy szerint nem kedvelem őket, nem voltak velük jó tapasztalataim, meg nem is tetszenek.

Fogatban elvileg jók :)

2011. szept. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Fogathajtásban kimondottan jók, hisz annak idején bárdos,bozsik,és most a lázárok ,dobrovitz ezek mind lipicaival aratták a győzelmet,és lovagolni is lehet rajtuk.
2011. szept. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 x) ***** válasza:
35%
Igazából talán fogatban a legjobbak, díjlónak is használják őket páran de oda csak a tökéletes kiállású gyönyörű lovak felelnek meg abból pedig kevés van. :) hobbylónak sem rosszak illetve egyszer volt lipicaim és egészen jó kis lovacska volt.. az ügetésük nagyon szép tud lenni.
2011. szept. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk két lipicai ló van (nem teljesen tisztavérűek), és fogatban párban mennek. Mindkettő kiváló terepló.

Az egyik a legjobb futószáras gyereklovunk, de egy kicsit ugrik is.

A másik pedig nagyon jól ugrik, ugrottam vele 135 centit is :) Bár ő nem gyerek alá való, de nagyon szépen dolgozik egy tapasztaltabb lovas alatt.

2011. szept. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
képzés kérdése..én szeretem őket, mert van bennük bőven energia, órákon át tudok velük lovagolni, nem is akármilyen tempóban :) de ez is persze csak úgy megy ha edzettek :)
2011. szept. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Több éven át foglalkoztam lipicaiakkal. Hát mint minden más fajtára, erre is csak azt tudom mondani, hogy nevelés kérdése, hogy hogy milyenek lesznek. Láttam már nagyon elrontott lipicait, és voltak, akik nagyon szépen dolgoztak lovas alatt, és nyeregben is. Igazából elég érzékenyek. Hamarabb megbetegszenek, és nehezebben gyógyulnak. Persze ez nem szabályszerű! Ha foglalkozol velük eleget, akkor nem lesz velük gondod. Szeretnek menni, még idősebb korban is. Későn érő fajta. Ugratni is lehet velük, de csak keveset, mivel azért mégsem ugróló. A magasiskola feladataira, parádékra, trükklovaglásra megfelelnek, és hát leginkább fogatra. Mondjuk az a problémám velük, hogy a legtöbb elég alacsony, és még a csapból is lipicai folyik. Hobbyra nagyon alkalmasak, viszonylag megfizethető áron hozzájuk lehet jutni. Talán ezért is az oka annak, hogy más lovat se lehet látni, csak lipicait.
2011. szept. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Több éven át foglalkoztam lipicaiakkal. Hát mint minden más fajtára, erre is csak azt tudom mondani, hogy nevelés kérdése, hogy hogy milyenek lesznek. Láttam már nagyon elrontott lipicait, és voltak, akik nagyon szépen dolgoztak lovas alatt, és nyeregben is. Igazából elég érzékenyek. Hamarabb megbetegszenek, és nehezebben gyógyulnak. Persze ez nem szabályszerű! Ha foglalkozol velük eleget, akkor nem lesz velük gondod. Szeretnek menni, még idősebb korban is. Későn érő fajta. Ugratni is lehet velük, de csak keveset, mivel azért mégsem ugróló. A magasiskola feladataira, parádékra, trükklovaglásra megfelelnek, és hát leginkább fogatra. Mondjuk az a problémám velük, hogy a legtöbb elég alacsony, és még a csapból is lipicai folyik. Hobbyra nagyon alkalmasak, viszonylag megfizethető áron hozzájuk lehet jutni. Talán ezért is az oka annak, hogy más lovat se lehet látni, csak lipicait. Díjlovaglásra is alkalmasak, de csak ritka az olyan ló, amelyik magasabb osztályokban is tud versenyezni. Kezdő szintekre viszont lehet találni jó mozgású lipicait.
2011. szept. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

lipicai félvér lovammal versenyeztem d1-d2es versenyeken, és nagyon ügyesen ment.:)

bár ha jól lovagolod, a legtöbb ló alkalmas díjlovaglásra, nem annyira a fajta (jó az is fontos), inkább az idomítás a lényeg!


De nekem bevált:)<3

2012. jan. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!