Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Most kezdtem ugrani. Milyen...

Most kezdtem ugrani. Milyen fajtályú lovat ajánlotok elsőnek?

Figyelt kérdés
12 éves vagyok, lány, 60 kg.
2011. szept. 13. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Ez nem fajtafüggő. Persze a félvérek és a sportlovak alkalmasabbak erre a célra, viszont én egy picike magyar félvéren tanultam meg ugrani anno. Versenyekre meg kisbéri félvérekkel indultam leginkább. Volt egy telivérem meg egy magyar sportlovam is.
2011. szept. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 x) ***** válasza:
66%
Hát tényleg nem fajtafüggő én félvérrel ugratok mostanság.. :) az a lényeg hogy nyugodt és tapasztalt, jól képzett ló legyen, olyan 7-10 éves.
2011. szept. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28%
Póni a kissebik fajtából,azt át tudod ugrani.Gidránt nem ajánlom azmég nagy neked.
2011. szept. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
magyar sporló vagy magyar félvér... pónit semmiképpen mert egy nyár alatt kinövöd + én utálom a pónikat mert őrültek :)
2011. szept. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

Elsősorban olyat, ami megtanít helyesen írni. oké, vége a poénkodásnak.

Fajták:

magyar sportló, magyar félvér, kisbéri félvér, hannoveri, holsteini, holland sportló, selle francias, vesztfáliai, trakheneni.

Én az első 3 fajtát ajánlom, mert megfizethetőek, és kezelhetőbbek általában - persze ne felejtsük el, hogy a kezelhetőség egyed, genetika, és előéletfüggő. Az maradék hat általában nehezebb, agyasabb fajta, bár nagyon jó képességűek - és drágák (mármint a jók).

2011. szept. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!