Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek is váltsunk lovardát?

Szerintetek is váltsunk lovardát?

Figyelt kérdés

A mostani lovardában, ahová járok, ott nem voltizshevederrel kezdtem a vágtát tanulni, hanem egyenesen nyereggel, és félek a vágtától. Egy alkalommal vágtáztam ott voltizsban, és közben már akartam, hogy még, még, és volt is még.

Szerintetek is voltizzsal kéne kezdeni? Pl. a videón a lány első vágtája van, és már el is tudja engedni a voltizskápát:

http://www.youtube.com/watch?v=hi3m-5_3nyw&feature=related


Váltsak lovardát? Vagy folytassam itt?


2011. szept. 16. 09:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Meg lehet tanulni nyeregben is vágtázni, csak szerintem egyszerűbb voltige hevederrel.


Egyébként ha normális az edződ, jó az oktatás színvonala, megfelelő lovat adnak alád,akkor emiatt ne válts.

2011. szept. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy egyszerűen gyorsabban vágtázott a ló. Mert azért a videón látható vágta igencsak lájtos. De ha te voltizshevederrel szeretnél tanulni, akkor válts lovardát. De szerintem aki voltizshevederrel tud vágtázni, az nyereggel is kell, hogy tudjon.
2011. szept. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Csak én inkább voltizzsal szeretnék de olyan helyen ahol eleve azzal tanulják és még azt kérdezném hogy Miskolc közelében hol találok jó helyet (jelenleg a Balogh-Ligetbe járok)
2011. szept. 16. 09:33
 4/12 anonim ***** válasza:

Én egyből sima nyereggel próbáltam. Nem is volt másra lehetőség.

Miért kéne lovardát váltani? Egyszerűen szólsz, hogy voltizsban szeretnél vágtát gyakorolni és kész.

2011. szept. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Második válaszoló köszi! Mire leírtam a kommentárt addigra megláttam a te válaszod is
2011. szept. 16. 09:34
 6/12 A kérdező kommentje:
Csak egy olyan helyen jobb lenne ahol úgy csinálják eleve
2011. szept. 16. 09:35
 7/12 A kérdező kommentje:
Harmadik válaszoló köszi
2011. szept. 16. 09:35
 8/12 x) ***** válasza:
56%
Fölösleges ilyen miatt váltani ha tetszik a hely. Én is nyeregben tanultam... lehet hogy elsőre nehezebb de nem olyan nagy dolog. :)
2011. szept. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ha jó az edző és szeretsz ide járni csk azért ne váltsd le mert nyereggel mentél vágtát. Kérdezd meg az edzőt h nem-e mehetnél voltizsba először. biztos megengedi. utána jöhet a nyereg ha úgy érzed. egyszer abban is meg kell tanulni:)
2011. szept. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sosem lovagoltam voltizs hevederrel, szóval nem tudom az milyen, nyeregben tanultam vágtázni, normális oktatóval és még élek. Ha nem érzed magad biztonságban akkor nem lovardát kéne váltani, hanem gyakorolni még az ügetést és az ülésbiztonságot elsajátítani ügetésben, utána meg ha már nem félsz, mehet vágta. Mellesleg sokkal könnyebb kiülni, mint az ügetést.
2011. szept. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!