Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Segítséég!? (Kérdésed túl...

Segítséég!? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
egy 13 éves arab félvér kancát lovagolok. rajtam kívül még vagy 5-6an. és egyszerűen nem tudom hogy lehetne normálisan vágtára bírni. csak pálcával lehet indítani. máshogy nem lehet sajnos :S hogy lehetne normálisan vágtába ugratni? és nem csak én, de aki lovagolja mindenkinek csak pálcával megy, és úgy, hogy nem egy nagyot kell rácsapni. nem csak hozzáérinteni kell, hanem rácsapni. :S én ezt nagyon nem szeretem. nem tud valaki tanácsot adni?
2011. szept. 16. 22:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

körön probáld,tedd belsö állításba belsö csizma a hevederen léptesd át a hátulját ha kell rendezd a mozgását amikor megfelelö az elökészités huzd fel a külsö csizmádat,

a pálcát felejtsd el nem bele hajszolni kell hanem elökésziteni a beugratást de ha 6 ember össze vissza lovagolja abol semmi jó nem származhat.

2011. szept. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

mindig terepen vagyunk. ezt elfelejtettem bocsi

azért köszi

2011. szept. 16. 22:26
 3/12 anonim ***** válasza:
akkor tolj rá derékal és engedjen a kezed
2011. szept. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
először mindig így próbálkozom. ha csizmával hajtom, rá se hederít, de oldalra meg simán megy. a szár szinte mindig laza, mert ha feszest azt nagyon nem szereti..
2011. szept. 16. 22:33
 5/12 anonim ***** válasza:

ez az iskolalovak átka...sokszor nem elég az hogy sokan többféle képen lovagolnak rajtuk,ezzel teljesen összezavarva és elérzéketlenítve őket,de még túl sokat is mennek,teljesen kiégnek...:/ sajnos ezzel te egyedül nem hinném hogy sokat tudnál kezdeni,mert hiába próbálsz elérni valamit ha a következő lovas elrontja azt amit elértél...

bocsi hogy nem tudtam segíteni :(

2011. szept. 17. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

nem mondanám iskolalónak. soha nem dolgozott lovardában. egy ismerősöm lova, akit ha megkérdez valaki, hogy lovagolhatna e nála akkor igen. szóval nem lovardáról van szó. olyan 2-3 éve lovagolom. az elején nem volt vele semmi gond. derék, sarok és indult. esetleg még a pálcát fel kellett emelni, hogy lássa.

de azért köszönöm :)

2011. szept. 17. 10:01
 7/12 Eszter:) ***** válasza:
tedd körre állításba belső láb hevederen külső láb hevedeer bögöött tolj rá a csipőssel és és biztasd a száddaal,;):)
2011. szept. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
ne izgulj az enyém is ilyen volt
2011. szept. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Nekem fél óra bemelegítő séta után megy mint a kisangyal, de nem szabad sokáig mert ő is elfárad. Én úgy csinálom, hogy 1-2 órát hagyom pihenni és utána jöhet a gyakorlás (újra).
2011. szept. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
hol van ez a lovagoltatás?
2011. szept. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!