Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok erről, hogy a...

Mit gondoltok erről, hogy a kezdő lovasokat kiviszik terepre? (linklent)

Figyelt kérdés
[link]
2011. szept. 18. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
most ezzel mi a baj?régen nem voltak lovas iskolák,mindenki felült a lóra aztán irány a másik pusztaság,és mégis mindenki megtanult lovagolni...
2011. szept. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én csak a lovakat sajnálom, hogy felülnek a kezdők, össze-vissza rugdalják és tépik a szájukat...
2011. szept. 18. 11:25
 3/8 lóbarát ***** válasza:
Pedig hozzá se kellene érni.. Menne a többi ló után :)) Szóval terepen nem igen kell irányitania a kezdőnek a lovat. Csak, ha a ló valami rrohadt menős ló.. De olyat csak nem adnak kezdő alá.. Karámban se kell irányítani, ott is csak körbe tud menni, nekimenni a karámnak úgyse fog. A saját lovával, egyedül terepen kell irányítani.
2011. szept. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez az a rész amikor már a pénz dominál nem az állatok érdeke.Sajnos.
2011. szept. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt gondolom róla, hogy fizess, és tiéd a világ!
2011. szept. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokat láttam és tapasztaltam lovardákban, és falusi embereknél is. Eleinte nagyon is hangoztattam a véleményem, hogy ez nem jó, az nem jó. Aztán rájöttem valamire. Jobban teszem, ha nem ártom bele magam mások dolgába.

Egyik részről régebben amikor nem tehették meg az emberek, hogy lovasiskolákba járjanak, mégis megoldották a dolgokat. A mai modern városi ember már nem olyan rátermett. Nehéz határvonalat húzni a rátermettség és a felelőtlenség között. Mostanság inkább csak csendben megnézem magamnak, hogy ki mit és hogyan csinál. Ha működik, akkor fellélegzek, ha nem, akkor meg leszűröm belőle, hogy mi lehet a hiba.

2011. szept. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Könnyelműség és felelőtlenség!!!!!!!!Számtalanszor találkoztam olyan kedves szülővel aki azt kérte tőlem, hogy a gyermekét csak annyira tanítsam meg lovagolni, hogy terepre ki tudjon menni!!!Nem akarom részletezni, hogy egy szeparált lovardához képest a terep állandóan változik, és számtalan olyan dologgal találkozhatunk ami tegnap még nem volt ott. Lehet,hogy ez számunkra semmit nem jelent, de a ló valahogy reagál rá, és nem biztos, hogy számunkra kedvezően.Lovardában is le lehet esni, de nem mindegy az, hogy a lovardában valaki megfogja a lovat, vagy a megriadt ló hazamegy számtalan baleseti lehetőség közepette, és gyalogolhatunk az istállóig!!A saját sérülésünkről még nem is tettem említést! Persze ezt is lova válogatja, leesel és a ló elrohan, vagy a jobbik eset, leesel és a ló nem rohan el, bár ha megijedés miatt ugrik el nem az utóbbi a jellemző.
2011. nov. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%

Nem tudom engem nem tanítottak lovagolni, igaz nem is ülök olyan lóra amelyiknek nem tetszik a tekintete.

Magamtól tanultam lovagolni, és nyereg nélkül eleinte, még nem esett bajom, pedig több lovat is belovagoltam.

2011. dec. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!