Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Más is leszokott esni a lóról...

Más is leszokott esni a lóról akkor amikor az vágtázik és hirtelen befordul balra vagy jobbra?

Figyelt kérdés
2011. szept. 18. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
én még úgy nem estem le, pedig volt már olyan h hirtelen irányt váltott. de egyszer volt h leestem bár akkor nem tudtam még vágtázni. beugrott vágtába és hirtelen elfordult a másik irányba én meg leestem, de talpraXD
2011. szept. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hirtelen befordul? ki irányítja a lovat? te akartad, h balra v jobbra hirtelen beforduljon, vagy csak gondolt egyet?
2011. szept. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyszer szőrén, amikor hirtelen megállt egy nejlon zacskó miatt. De ez lovis ló volt, azok gyakran idegbetegek, és mindentől megijednek. A sajátom az nem ilyen félős.
2011. szept. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

eddig mindig így estem xD vágtáztunk nyugiban, de valamitől a ló megijed, megugrik, én meg leestem...

mondjuk egyszer úgy volt, hogy voltige hevederrel csípőre tett kézzel vágtáztam és hát valami bekattant a pacinak, és hirtelen befordult a kör közepébe, én meg a másik irányba... :P

2011. szept. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én egyszer estem így 2 éve, de azóta se estem le így. Előre kell gondolkodni, és ha várható a lótól ilyen reakció a nyílt terep felé fog mozdulni. Szóval erre fel tud készülni az, aki ésszel lovagol és nem csak "utazik".
2011. szept. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát ez Newton I., a tehetetlenség törvénye. :)

Ha nagyon nagy iramból nagyon élesen nagyon hirtelen fordul be, úgy, hogy senki sem számít rá, akkor elég kevés az esélye, hogy fent maradsz, de azért ezen is lehet javítani, az, hogy mikor mennyi kell, hogy leess is csak egyensúly kérdése. 2x volt, hogy majdnem leestem, egyszer egy fácán átrohant előttünk az úton, én jobbra, a ló balra :'D de végül mondom Hál' Istennek fent maradtam, de úgy húztam vissza magam xD

Aztán volt egy elég fullos vágtánál terepen, kiraktak valami sárga nejlont, aztán ahogy elszáguldottunk mellette, megijedt a paci.

2011. szept. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:46


Szerintem olyankor nem tudsz előre gondolni, és a ló reakcióját se tudod kiszámítani, amikor egy hirtelen csattanás miatt ijed meg a ló. Olyankor nem tudom, hogy lehetne ésszel lovagolni.

(4. voltam)

2011. szept. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én irányítom a lovat, de ez olyan, hogy néha befordul balra vagy jobbra. Vagy néha odamegy a ,,kerítéshez".
2011. szept. 18. 18:19
 9/10 anonim ***** válasza:

Aki azt mondja, hogy a ló nem ugrik ki, meg hogy ez azon múlik, hogy te irányítod-e a lovat, vagy ő a főnök, az nem ült még igazi lovon. Legfeljebb az előre beidomított, előre nyergelt iskolalovakon, vagy versenylovon, ami még nem is látott terepet teszem azt.

És történt velem is ilyen, hatalmasat estem, egy hétig nem is tudtam a bal oldalamon aludni, mert ő a másik irányba ment, mint én hittem. De mondjuk örültem, hogy végre lent vagyok, az nagyon húzós volt :D

Egy ismerősöm alól szintén kifordult a ló, és neki csípőtörés lett a vége, bár ő vissza is ült, csak utána, mikor leszállt, akkor nem tudott már megállni sem. De továbbra is lovagol, sőt, lova is van. Szóval balesetek előfordulnak.

2011. szept. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
5 éve lovagolok és amikor életemben először leestem az pont így történt. Viszont akkor még teljesen tapasztalatlan voltam, azóta sokat fejlődtem és megtanultam mire kell odafigyelnem. Azóta mindig kellőképpen szorítok, ha megijed és hirtelen beugrik vágtába majd hirtelen vált irányt kiülöm mert már megtanultam. Tehát nem te vagy az egyetlen, de ha odafigyelsz nem lesz gond. egyébként 5 év alatt csak 2x estem le, egyszer talpra! :D
2011. szept. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!