Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bajom lehet a szőrén lovaglástól?

Bajom lehet a szőrén lovaglástól?

Figyelt kérdés

Ma elég megalapozottan felmerült bennem ez a kérdés. Tavaly télen ültem először szőrén, mivel nagyon nagy volt a paci marja, ezért egy pokróccal. De még úgy is nagyon tört, meg minden, és néhány napig nagyon halványan véreset pisiltem. Nem fájt semmi, de azért volt benne egy nagyon kis leheletnyi vér. Ez csak az első alkalommal volt, a többinél nem, így nem is foglalkoztam vele többet.

Aztán mivel sok gond volt a pokróccal, mindig csúszkált, meg minden, meg már én is úgy igazán érezni akartam a lovat, elhagytuk a pokrócot, és csont szőrén kezdtünk lovagolni. Akkor is minden rendben volt, már nem tört, élveztem, szerettem.

Júliusban ültem utoljára szőrén, ma sikerült megint feljutnom nyereg nélkül. :)

Nagyon jó volt, megtaláltam az egyensúlyom, minden, de egyszer csak egy ügetésből lépés átmenetnél a fájdalom nagyon belém hasított... Ott lent.

De nem tartott sokáig, csak egy pár másodpercig. Amikor már itthon voltam, és elmentem wc-re, volt egy közepes méretű vércsík a bugyimon. Gondolom akkor keletkezett, amikor megfájdult... De amúgy wc-zésnél, meg zuhanyzásnál, semmi nem fáj, mintha nem is történt volna, de azért aggaszt az a vér csík...

Mi történhetett? Még szűz vagyok, és azt hallottam, megterhelő sportoknál, pl. lovaglás, átszakadhat a szűzhártya. Lehet ez volt az?

Vagy megpattant egy kisebb ér?

Ha ez többször is előfordul, lehetnek belőle komolyabb, maradandó bajaim is?

Előre is köszönöm annak, aki komolyan vesz, és előáll valami okossággal, mert most eléggé félek...


2011. szept. 18. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
az bizony már nem vagy szűz.el veszítteted a lovad hátán, na látod ehhez nem kell férfi ,nyugi nincs semmi bajod!!!!
2011. szept. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Nyugi, nincs semmi baj! Ez előfordul. Lehet csak feltörted a hátsód. Igen, én is olvastam már erről, hogy valakinek sport közben reped szét a szűzhártyája, de nem hinném, hogy ez a te esetedben így van. Szőrén hamarabb feltöröd a hátsód, és vérezhetsz. De ha nem érkezik a kérdésedre normális válasz, akkor megkérdezem az orvos nagynénimet. Rendben?
2011. szept. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy próbáld meg ugyanezt a kérést másik kategóriába kitenni, hátha ott jobban tudnak neked segíteni. Itt lovakkal kapcsolatban tesznek fel kérdéseket, és nem betegségekkel. Amúgy ha többször véreztél, egyszer télen, máskor meg tavasszal, akkor nem nem veszthetted el a szüzességedet. Gondolj csak bele! A szüzességet csak egyszer lehet elveszteni.
2011. szept. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem ebbe a kategóriába tartozik, próbáld meg a nők egésségébe, talán ott többet tudnak segíteni. Egyébként nem feltétlen úgy vérzel, mint mikor pl megvan, csak kidörzsölöd valahol, mint pl elvágod az ujjad, és úgy vérzik. Ha aggaszt, elmehetsz dokihoz, vagy ne eröltesd a szőrén lovaglást. A szüzességhez meg annyit, hogy átszakadhat a hártyád úgy, hogy nagyot esel, tampont használsz, stb, viszont az az igazi szüzesség elveszítése, mikor egy fiúval vagy. Szóval szűz vagy, akkor is, ha esetleg már nem sértetlen a hártya...
2011. szept. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
18:49 ez nem olyan mint mikor a fiú behatol ez csak megreped és nem átszakad .így többször is vérezhet ,és ha jön az első akkor még egyszer fog!!
2011. szept. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, valamelyest megnyugodtam :)

Nagyon szeretek szőrén lovagolni, ezért nem szeretném abba hagyni, főleg úgy, hogy csak életem első szőrénjénél volt az az apróbb dolog, azóta pedig már lassan eltelt egy év, és most volt először ilyen jellegű vérzés.

Nagyjából meg tudtam, amit szerettem volna, szóval akkor semmi komoly. :) Tényleg köszi mindenkinek, és elnézést, hogy rossz helyre írtam ki a kérdést!

2011. szept. 18. 20:13
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg odafigyelni a helyes ülésre!!! Ez nagyon fontos! Nézd meg például, hogy a csikósok hogyan ülnek a lovon, szőrén egészen máshogy kell ülni, mint nyeregben. Szerintem nem jó helyen van a súlypontod és valószínűleg nem a fenekeden ülsz, hanem hátrabillented a csípődet, de ez nem biztos, csak erre gondoltam elsőre! Kérd ki egy tapasztaltabb lovas véleményét. Nekem is volt olyan, hogy feltörte a fenekemet a ló háta és kicsit sebes is lett (első pár alkalommal, utána már csak akkor, ha órákig szőrén lovagoltam), de ,,máshol" sosem tört fel a ló. Egyébként hogyha nem helyesen ülsz, akkor ettől tényleg lehet bajod, a vizelet sosem tartalmazhat vért!
2011. szept. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendben, neked is köszönöm szépen, mindenre igyekszem odafigyelni! :)
2011. szept. 19. 18:45
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez teljesen normális. ez nekem is szokott lenni, és a barátnőmnek is akivel együtt lovagolok. egy negyedóra után már elkezd fájni, de úgy vagyok vele hogy emiatt nem hagyom abba. aztán otthon persze a wcn meg fürdéskor..hajaj..:) én még sosem gondolkoztam ezen, de szerintem ez normális de ha nagyon izgulsz akkor kérdezz meg egy orvost hogy megnyugodj :)
2011. szept. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ó, akkor eddig nem csak nekem volt, és ti is túléltétek :')

Köszönöm!

2011. szept. 22. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!