Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan vágjak megint bele...

Hogyan vágjak megint bele egyedül?

Figyelt kérdés
10 évig foglalkoztam lovakkal. Lovagoltam, fogatot hajtottam, lovászkodtam, azaz én etettem, itattam, trágyáztam, leápoltam, mozgattam a lovakat nő létemre. A lovakról szóló ismereteimet ott gyarapítottam, ahol csak tudtam. Nagyon szerettem a lovakat, és a velük való munkát, de aztán el el maradtam a lovaktól, és megint csak eltelt 10 év. Az élet úgy hozta, hogy megörököltem többek között egy istállóval együtt 4 lovat. A helyzet az, hogy nem szeretnék túladni rajtuk. Anyagilag is mondjuk tudnám finanszírozni a lótartást, és az ezzel járó plusz költségeket. Csak az a baj, hogy jóformán még arra sem emlékszem, hogy hány hónapig vemhes a kanca, vagy hogy mi az a félfelvétel a lovaglásban. Eltelt 10 év, és valahogy nagyon elmosódtak az emlékeim. Kötelességemnek érzem a lovakkal való törődést, és valójában már eldöntöttem, hogy ismét lovakkal akarok foglalkozni. A szüleim is besegítenek, ha kell, csak hát nekik is azért rengeteg munkájuk van. Mielőtt bárki az anyagiakról kezdene el papolni, az abrakot megtudjuk termelni, ugyanis szántóföldet is örököltem, a többit meg tudom finanszírozni, szóval nem lesz hiányuk a lovaknak. Fel is vettem a kapcsolatot azokkal a személyekkel, akiktől segítséget,tanácsot kérhetek, ha úgy adódik. De félek. És a kérdésem is ezzel kapcsolatos. Úgy érzem, hogy nem kapok ehhez elég támogatást. Férjem még a macskámtól meg a kutyámtól is sajnálja a ételt, mert nincs belőle haszna. Nem félek a munkától, de nő vagyok, és vannak bizonyos napok, amiken nagyon rosszul szoktam lenni, vagy ha netalán megbetegszem, akkor félek, hogy nem számíthatok senkire, hiszen egy ló nem autó, hogy ha nem kell, akkor csak beparkolom a garázsba. Úgy érzem, hogy csak rám fog hárulni minden, és itt vagyok, és még arra sem emlékszem, hogy hogyan kell lovagolni, és tudom, hogy a férjem beleegyezik, de néha néha felfogja hozni, hogy jobb lenne inkább megszabadulni a lovaktól és a fejemhez vágja, hogy ő biztosan nem fog segíteni. Hogy oldjam meg? Mit tehetnék?
2011. szept. 19. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd, vágj csak bele. Előbb-utóbb vissza fognak jönni az emlékeid. A férjed meg csak meg fogja szeretni a pacikat. :)
2011. szept. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Helló :)


Én úgy látom, hogy van valami, amit nagyon szeretnél, és amiről tudod, hogy jó lesz, de a félelmeidre igyekszel hallgatni ahelyett, hogy belevágnál.

A belevágnál szó jelen helyzetben nem is feltétlenül jó, mert már benne vagy, a lovak ott vannak :)


Azt szokták mondani ilyenkor, hogy hallgass a szívedre, de mivel a félelmek az érzéseid kuszaságából fakadnak, illetve ahogy látom abból, hogy konfliktus kerülő típus vagy, akikkel gyakran előfordul hogy alul is értékelik önmagukat, hallgass az eszedre:

lám már elkezdtél segítséget keresni, gondolom utána is olvasol ismét a dolgoknak, és ez hidd el, elég lesz. Minden tudás ott van valahol mélyen benned, csak egy kicsit le kell porolni, fel kell frissíteni, és neki kell vágni tevékenyen. A szokott mozdulatok és a rutin vissza fogja hozni a régi tudásod. :)


Azt nem írtad, hogy dolgozol-e te is, vagy csak a férjed, mert ha dolgozol, akkor át kell szervezned a napi teendőid,esetleg alkalmazni is kell valakit, de ezt nyilván ügyesen meg fogod tudni oldani,

viszont nyilván szükség lesz arra is, hogy a család támogasson, és ez az összetett kérdésed ásik nagy problémája.


Kutya macska tényleg nem pénzhozó "eszköz", de foglalkozhatsz esetleg lovagoltatással ( ehhez lehet hogy kell valami okjs papírt szerezned) ami hozna pénzt, és részben fedezné a lótartás költségeit.

A férjed alkalmankénti morgását nem fogod tudni elkerülni: vannak emberek, akik akkor is szeretnek kicsit morogni, ha amúgy tökéletesen boldogok a helyzet miatt, és szerintem be fog segíteni, csak kérd :)

2011. szept. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én leredukálnám a lovak számát 2-re. 4 ló sok ha van mellette más munkád, mert azokat mind mozgatni kell, trágyázni kell stb.

Ez a megtermeljük a takarmányt dolog is elég időrabló, mert nekem is van rokonom, aki magának csinálja, és nyáron van, hogy jön a 10 órás melóból ül be az 1000 fokos traktorba vágja a szénának valót, erre rámegy egy délután, aztán besodorni még egy, majd azt be is kell bálázni. Erre rá megy 5 napod minimum. Szemesnél megint, kiszórni a magot, gombaölővel kezelni, esetleg locsolni, ha nincs eső, learatni, bezsákolni.


Szóval jól gondold meg, mert ha délután 4 kor végzel a munkahelyeden, akkor főleg télen nem sok időd marad a lovakra. Te tudod mit bírsz, és tényleg nem árt, ha van melletted segítség.


Én nagyon örülnék egy ilyen lehetőségnek:)

2011. szept. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 x) ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne keresned valakit a környéken (ha nem is a családodból) aki néha egy kis pénzért tudna neked dolgozni ha nem érzed jól magad. Ha nem vagy jól nem muszáj lovagolni a lovakat, pár nap pihenőt engedhetsz nekik :) ha szerinted elfelejtettél lovagolni (ami szerintem nem lehetséges) akkor menj el egy közeli lovardába pár gyakorló órára amíg előjönnek az emlékeid. Meg hát olvasgass megint utána a lovazásnak, ahogy régen. A férjedre meg nem kell odafigyelned mikor morog a lovak miatt, egy idő után felfogja majd ő is hogy hidegen hagy a morgása. Ha szeretnél újra lovakkal foglalkozni akkor csak nyugodtan vágj bele! :)
2011. szept. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Négy ló nem olyan sok, szóval nem feltétlen kell rá "személyzet", négy ló alatt még a férjed is ki tudna takarítani, ha valami adódik... Egyébként én a helyedben keresnék valakit, aki ért hozzá, és segítene az elején... Pl egy ember, aki menne segíteni takarítani, lovagolni, bármi, ami kell. Hidd el, ha belekerülnél egy bizonyos helyzetbe, hogy pl milyen lovat milyennel tegyél ki karámba legelni, vagy bármi, hamar eszedbe jutnának azok a dolgok, amiket régen használtál.. Vagy ha lenne így segítséged, aki ért hozzá, ezt mind elmondhatná újra, neked ezt nem kell már megtanulni, csak feleleveníteni. Nagyon szurkolok, hogy összejöjjön, remélem megtartod őket, és tudsz velük foglalkozni:)
2011. szept. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nő vagyok, nem négy, hanem 27 lóról is gondoskodtam már egy másik nővel (testvérem) kettesben, huzamosabb ideig (évek). Szóval négy ló nem téma, simán belefér.

Egy javaslat: mindig, mindenütt vannak olyan lovasok, akik nem engedhetik meg maguknak, hogy lovat tartsanak, talán a lovaglóórákat se nagyon, de lovaglásért cserébe szívesen segítenek munkával. Keress 1-2 ilyet és nem lesz gond. A másik, hogy ha van helyed több lónak, tarts bérben néhányat és kalkuláld bele az árba egy lovász bérét.

2011. szept. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még mindig nem derült ki, hogy a kérdező "főállásban" lovazna vagy meló után hobbyként.

Általában mindenhol vannak lelkes lovasok, akik bármit megcsinálnak egy kis potya lovaglásért, igaz ez egy hatalmas rizikófaktort is rejt, mivel volt már olyan a nap alatt, hogy a lelkes lovasleány beállította magát profinak, aztán kiderült, hogy alig tud lovagolni vagy nem mer bizonyos dolgokat megcsinálni a ló körül.

Szóval olyan segítséget keress a lovak mellé, aki ért is hozzá, tud lovagolni, nem fél a "nehezebb eset"ektől sem, önállóan képes dolgozni, persze azért egy papírt is érdemes aláíratni vele, hogy saját felelősségére jár ki hozzád. Jah és legyen 18 éven felüli.

2011. szept. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!