Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kialakulhat még jó kapcsolat?

Kialakulhat még jó kapcsolat?

Figyelt kérdés

Könyörögve kérek mindenkit, ne forgassa ki a szavaimat, hanem csak a kérdésre válaszoljon, amiért nagyon hálás leszek!


Kialakulhat-e még jó kapcsolat egy fiatal (4 éves) iszonyat érzékeny kanca, és gazdája között, ha a gazdája másfél évig erőltetni akarta azt, hogy a ló szeresse őt, labilis idegrendszerű és sok rossz élményt szereztek már egymástól ló és lovasa- de egyben rengeteg jót is, szép emlékeket.. És tegnap a lovas elvesztette az önuralmát, és oktalanul büntette meg ezt az érzékeny állatot, aki azóta is közömbös viselkedést tanúsít iránta. A lovasnak szörnyű bűntudata van, szüntelen ostorozza magát és sír, és elhatározta, hogy előlről kezd mindent, a parelli módszer alkalmazásával. Ma többször kiment hozzá, megsimogatta, és egyszer adott neki egy szelet almát. Lecsutakolja, elviszi legelni, és pár nap múlva elkezdi vele a parellit, és monty roberts csatlakozását. De attól fél hogy nem tud már kialakítani jó kapcsolatot, hiszen a lova ismeri őt, és tudja mi rejlik a felszín alatt. A lovas többször kérte a hozzátartozóit, hogy vegyék el tőle a lovat, mert tönkre teszi, de nélküle nem tud mégsem elképzelni egyetlen másodpercet sem. Köszönöm az ŐSZINTE ÉS KOMOLY válaszokat, rengeteget segítenek!! A lovas.


2011. szept. 19. 13:27
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Nekem van egy lovam, ő szó szerint rátámadott az emberre. Mindenkire. De aztán elhoztam a lovat, most természetes lóképzés segítségével olyan bárány lett belőle, hogy mindenkit követ, mint egy kutya, ha meglátja, hogy megyek, szalad elém, ha elmegyek, nyerít utánam. Szerintem van rá esély, de lehet, hogy sok idődbe fog kerülni, mire eredményt érsz el.
2011. szept. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.. Nála nincs szelídebb ló, soha nem sunyítana emberre akkor sem ha az véresre veri (ilyen nem volt, és nem is lesz!!!) . Viszont érzékeny, ha egy lovaglás nem úgy sikerül ahogy kéne, akkor utána 2-3 napig teljes közönyben van a lovasa iránt..:/ De most... most előlről kell kezdeni az egészet, mert ez egy óriási hiba volt,a lehető legnagyobb..Kár, hogy nem lehet visszatekerni az időt. Annyira félek hogy nem érem el a bizalmát újra.
2011. szept. 19. 13:45
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

A lehető legkomolyabban:

Nem fog, és ezt kőbe is vésheted. Ne verjük át magunkat, az ember nem változik meg könnyen. A lovas hiába állatathatja magát azzal, hogy majd parelli, meg monty csodát tesze, de az igazi probléma mindíg is az ő labalis személyisége volt, és marad is. Nem fogja tudni megtagadni önmagát segítség nélkül, mertha képes lenne rá, már meg tette volna. De nem tudja. Ez nem olyasmi amit puszta elhatározással meg lehet változtatni, ennek megoldásához javasolt pszichológushoz fordulni, mert ez tisztán lelki, és nem lovas gond! Vagy kutyát venni, mert azok ugye hízelgésben sokkal jobbak...

2011. szept. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

Egyáltalán nem értek egyet az előző hozzászólóval, de bármilyen ellenszenv nélkül elmondanám a saját véleményem:


Látszik rajtad, hogy nagyon megbántad, amit tettél, szereted a lovadat, de félreléptél, ez megesik. Inkább örüljünk neki, hogy észrevetted magad, és most természetes módszerekkel igyekszel kiköszörülni a csorbát.

Valószínűleg nagyon sok idődbe, és türelmedbe fog kerülni, hogy teljesen a bizalmába férkőzhess, hiszen a lónak rettentő jó a memóriája, és olyan mozdulatokra, pillanatokra, érzelmekre is emlékszik, amiket Te már rég elfelejtettél.

Ezek ellenére azt mondom, LEHETSÉGES! :)

Ha valóban megváltoztál, és a másik oldalról közelíted meg a dolgokat, és mielőtt elvárnád, hogy Ő megbízzon benned, TE fogsz benne megbízni feltétel nélkül, csodálatos dolgokra lehettek képesek együtt.

De ehhez tényleg az kell, hogy ezentúl adj neki választási lehetőséget. Azt mondod neki, hogy nem muszáj téged választania, de ha veled marad, a barátod lehet.


Hidd el nekem, hogy téged fog választani :)

Természetesen ismétlem, ehhez idő, energia, türelem kell, de őszintén remélem, hogy sikerrel jársz!

Minden jót

2011. szept. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem először hagyd a parellit meg a csatlakozást, meg ezeket.

Haragszik rád, dühös, és sértődött. Szerintem amit írtál, hogy csinálsz, az jó. Menj ki hozzá minden nap, vigyél neki valami nasit, csutakold le, menj ki vele futószárral, és hagyd legelni, ülj le mellé. Ne közvetlen mellé, hanem futószár távolságba kábé. Szerintem ne piszkáld egyelőre, csak legyél vele. Ha kint van egyedül karámban, akkor is menj oda, csak ülj le, akár olvass, vagy valami. Érezze, hogy vele vagy, és hogy sajnálod. De ne lógj rajta folyamatosan, ne nyúzd meg simogasd. Hagyj neki teret, hogy lássa, hogy megvárod, hogy megbocsásson.

Én így csináltam a lovammal, és első találkozásunk után nagyjából másfél hónappal simán ültem rajta kint a legelőn, vagy bárhol. Nem kötöttem ki, jött utánam, ha szabadon engedtem, nem ment el. Elém jön, és baktat utánam. Tény, hogy ő nem haragudott, de vadidegen voltam neki.

Szóval szerintem időt hagyj neki!!!

És sok sikert!

2011. szept. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! a tőlem telhető legtöbbet megfogom tenni mert NEMTUDOM NÉLKÜLE ELKÉPZELNI AZ ÉLETEM, annyira önző vagyok! ő lett a másik felem és iszonyatosan szeretem,nemtudnám elengedni. ha elmegy vele halok.. ma höhögött egyet.. (röhögött,orrmozgással üdvözölt,ki hogy mondja) minden nap kintleszek vele és nem nyúzom lovaglással!
2011. szept. 19. 19:14
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
17.29-el értek egyet. Elég sok közöm van a lovakhoz, sok mindent láttam már... Egy biztos: ha egy lovas könnyen elveszíti a fejét, az nem lovasprobléma, hanem emberi - vagyis jó lenne, ha elfelejtené a lovaglást, bármilyen állat tartását, vagy legalábbis addig hanyagolná a dolgot, amíg szakember segítségével nem sikerül változnia. Mert magától nem fog menni. És nem a csatlakozás vagy más hasonló lesz a megoldás. A belső természetét a lovasnak nem változtatja meg az, hogy elkezd suttogó módszerrel dolgozni - nem is lesz képes rá, mert pont abban rejlik a titok, hogy ezen módszerek kidolgozói szerették, ismerték és értették a lovat, tisztelet volt bennük a ló iránt. Benned, kérdező, nincs meg ez a tisztelet, hiszen akkor nem tetted volna, amit tettél. A leírtak alapján komoly személyiségproblémád van, ne a vétlen lovaddal kísérletezz, kérj szaksegítséget!
2011. szept. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem kérhetek, mert nincsen.. :(


Azért reménykedem a legjobban.

2011. szept. 20. 14:25
 9/9 anonim ***** válasza:

saját tapasztalat: hoztak egy 4 éves mént. felült rá a lovász, leesett, felült rá az edzőm, leesett, felültettek rá, kicsit táncolgatott alattam, sunyított, rugdosott, de egy órás edzés alatt fennmaradtam. mindig közömbös volt mindenkivel, de ez után az edzés után elfogadott engem, beengedett a boxba, odabújt(!!!), együtt aludtunk, egy idő után együtt (de még csak egyedül) vágtáztunk a mezőn, ha kovács/orvos jött, nekem is ott kellett lennem, mert csak akkor nyugodott meg. szépen lassan elkezdtem hozzászoktatni a többi emberhez (mert mégiscsak lovasiskola) és már egész jól ment. egyszer futószáraztam, mikor kiszöktek a pónik. mindenkinek kellett a segítsége, mert kevesen voltunk, így aztán kikötöttem és otthagytam. mire visszaértem már a távolból láttam hogy nincs kikötve, gondoltam a kis tudatlan csikó elkötötte magát és csak mosolyogtam, de azért siettem. a baj az volt, hogy a lovász (akivel nem volt kibékülve) hamarabb ért oda, mint én és a ló neki ment, ő megfogta és megverte (szárral csapta a nyakát és az orrára is csapott). a ló ágaskodott, nyerített, én üvöltöttem, hogy hagyja abba, futottam és sírtam. mikor oda értem közéjük álltam és elkezdtem üvölteni a lovásszal. aznap már nem tudunk többet edzeni mert a ló teljesen elszomorodott, elszégyellte magát és csak bújt hozzám, mintha azt mondaná ,,te ugye szeretsz még?". könnyes szemmel visszavittem a helyére, mondtam apának, hogy menjen haza én ma kint alszok vele. az örökmozgó kanos kis csikómnak mindentől elment a kedve. csak lehajtott fejjel lefeküdt a boxába, melléfeküdtem és egész éjszaka beszéltem hozzá és simogattam. másnap ráültem és szépen ment, viszont mikor ráültettem egy kislányt és érezte, hogy nem én vagyok egyből elkezdett hisztizni és bakolni. azóta is csak én lovagolom mert mást nem fogad el. újra elkezdtem az emberez szoktatását de nem jutottam semmire. nem hagyom, hogy kiheréljék, de sosem lesz már belőle iskolaló.

amúgy ez a lovász az egyik legjobb ember, akit ismerek csak évente egyszer eldurran az agya.

2012. júl. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!