Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágtáztam voltizshevederrel,...

Vágtáztam voltizshevederrel, és egy kézzel már el tudtam engedni a kapaszkodót. Megpróbáljam mindkettővel?

Figyelt kérdés

Szerintetek érdemes?

És ha már így megy, akkor nyeregbe is menni fog? Mert nyeregbe félek de így nem :S


2011. szept. 19. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
Igen próbáld meg, én már első alkalommal el mertem engedni, pedig én nyeregben tanultam.
2011. szept. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Először próbáld meg, hogy a másik kezeddel még a kapaszkodón van a kezed, de már nem markolod, fokozatosan enyhítesz a szorításon. Így meglátod, hogy boldogulnál-e már nélküle, és ha mégsem, akkor nem kell kapkodnod, csak újból belekapaszkodsz, hiszen még ott van a kezednél.

Ha úgy látod, hogy nem billen ki az egyensúlyod, ahogy engedsz a szorításon, nyugodtan csináld kapaszkodás nélkül. :)

Egyébként ne félj, a szőrén, voltizshevederrel már ment, a nyeregben szinte gyerekjáték lesz :)

2011. szept. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen próbáld meg. Ne a fejezd fölé tedd a kezed :D, hanem ha kell, akkor meg tudj kapaszkodni, de úgy mindenképpen.


Utolsóval viszont vitatkoznék. Én csak kikönnyítve tudtam vágtázni (oké, sajnos nem tanítottak meg normálisan, csak hogy indítsd a lovat, és maradj fent), és egyszer voltizshevederrel ültem a lóra, mert sérült gyerekeket lovagoltattunk, és volt egy szabad óra, és felültem kicsit, hogy akkor menjünk is, ne csak lépegessen körbe-körbe szegény ló. És vele vágtáztam így, és ott meg ment, sikerült, és nagyon jó volt. Szerintem nyeregben nehezebb. Legalább is én akaratlanul is a lábamra támaszkodom inkább, úgy meg már el is vesztem, mert nem tudok beleülni...

2011. szept. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
ezt neked kell tudni menyire bisztos az ülésed,ha bisztonságba érzed magad akkor nyugodtan enged el és hidd el,hogy nyeregbe sem kell féljél legyen bisztos a térdtámaszod és rendben lesz.
2011. szept. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2011. szept. 20. 13:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha kényelmes a ló háta és jól ki lehet ülni akkor próbáld meg nyugodtan! Én 4-5x vágtáztam voltizson először 1 kézzel aztán már kéz nélkül. Mostmeg már megfordulok a lovon és háttal vágtázom, persze fogóckodom. :) Mondjuk az én lovamnak hatalmas sátoros marja van ráadásul egyenes a háta is de felhőcske vágtája van és ezért nagyon kényelmes. És majd próbálj meg háttal ügetni is! :D Az nagyon vicces!! És nem lovastornázok!! :D
2011. szept. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát én nem így tanultam.Nálunk ezt úgy tanítj-ák,hogyha a lovasnak már teljsen jó az ülése az egyensúlya s az ügetése akkor szabadon beugratják a lovat vágtába,persze így nehezebb mert az irányításra is kell figyelni de futószáron egyszerűen kléptelenség megtanulni vágtázni mert ott azért csak körbe-körbe vágtázik a ló amitől könnyen be lehet dölni és ha elveszted az eggyensúlyodat akkor leesel.... De ha te nem érzed biztonságosnak azt,hogy elengedd a másik kezeddel is akkor ne engedd el,és mondd az edzsődnek hátha tud vaalmi jó tanácsod adni... ;) :))
2011. szept. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok! Hát nem tudom mi úgy találtuk ki barátnőmmel hogy tök jó lenne voltizsolni. Egyik reggel kimentünk feldobáltuk a lóra a dolgokat és mentünk kifele. Barátnőm futószárazott először fura volt mert sose ültem még így de aztán már 5 alkalom után ment háttal is vágtázás. :)
2011. szept. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!