Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik ló ér többet a herélt...

Melyik ló ér többet a herélt vagy a kanca?

Figyelt kérdés
Melyik ló ér többet a herélt vagy a kanca?
2011. szept. 20. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Kanca, ha üzleti szemmel nézed. Szubjektíven meg bármelyik.
2011. szept. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az attól függ melyik herélt és melyik kanca.
2011. szept. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
a lótól függ. Egy jó herélt többet ér mint egy kanca
2011. szept. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden nézőpont kérdése.

Ha tenyészértéket nézed, akkor a kanca, de ha képességek szerint akarod eldönteni, akkor teljesen mindegy a ló neme. Ha hobbilóként szemléljük, előnyösebb a herélt, mert higgadtabb és könnyebben kezelhető, mint a kancák - bár ez általánosítás.

A kanca általában azért "ér többet", mert idősebb korában - amikor már nem képes olyan sokat dolgozni - az ember dobathat vele csikót, tenyésztheti, és így végül is nem kell új ló vételén gondolkozni, hanem a csikót lehet hasznosítani később, vagy eladni. Egy herélt sajnos, ha megszolgálta a maga idejét, akkor nem tud új nemzedéket "csinálni". :)

2011. szept. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szerintem a kanca ,mert a herélttől, kihalna a ló állomány.
2011. szept. 20. 21:18
 6/10 anonim ***** válasza:

.... nem mondod, h fajfennmaradási okból kérdezted.....

Akkor nyilván, h a kanca... :D

2011. szept. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 x) ***** válasza:
58%
Hát fajfenntartás céljából persze hogy a nem ivartalanított lovak... de például hobbylónak szinte teljesen mindegy. És persze fajtától is függ meg alkalmasságtól is. De ha két teljesen egyforma lovat nézel (ugyanarra jó, ugyanannyira képzett, ugyanolyan képességű) akkor szinte azonos az ára. De az sem mindegy hogy mikor heréltetik ki, mert ha túl korán akkor minden, ménekre jellemző tulajdonságát elveszíti, az meg mire jó? :)
2011. szept. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarod tenyészteni, akkor a heréltet javasolnám. Habár én mondjuk kicsit viszolyogtam a heréltektől, mivel nem lehet őket tenyészteni. Aztán az élet úgy hozta, hogy találtunk egy számomra ideális fekete ugrólovat, és herélt volt. Azt kell mondjam, hogy nem bántam meg. Tenyésztés szempontjából viszont a kancát választanám. Így most kancám is van, meg heréltem is, és nincsen olyan gondom, hogy választanom kell a kettő közül, mivel mindkettőt egyformán szeretem.
2011. szept. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egy kanca csikót, szerintem kőnyebb eladni ,mint egy csődört,már nem egy kanca tartótul hallottam,hogy hamarabb ,eltudják passzolni és jobb árba.Már sok kanca tartó fél hogy csődört ellik a lova.A kanca minden évben dob egy cikót ha lovagolják akkoris ,a heréltnek azonkivűl hogy lovagolják, hameg nincs aki dolgozzon vele, apszolút semmi haszna.
2011. szept. 21. 17:13
 10/10 x) ***** válasza:
Hát ha nem akarsz dolgozgatni vele akkor mi az istenért vennél lovat? Egyébként persze hogy könnyebb elpasszolni a kancákat, hiszen az a felháborító és buta pletyka kering lovas körben hogy a csődörök problémásak, agresszívak és kezelhetetlenek.. dehát könyörgöm ez nevetséges. Nevelés kérdése. Persze egy kicsit több időt kell rájuk fordítani a kezdetekben aztán olyan lovat faraghatsz belőle amilyet csak akarsz. És a heréltek is olyan könnyen mennek mint a kancák, hiszen a legtöbben egy gyönyörű csődört szeretnének csak félnek hogy viselkedésproblémás lesz és inkább heréltet vesznek.. -.-
2011. szept. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!