Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek a két...

Mi a véleményetek a két elpusztult lóval kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A Nemzeti Vágtán két ló is ott futott utoljára.

Az egyiknek a patája szakadt le a másik meg lógó belekkel futotta le az utolsó köröket.

Ez számomra érthetetlen, és mélyen felháborít, hogy pusztán a szórakozásunk miatt két állat is a halálát lelte. Mi ez? Visszamegyünk a középkorba? Lassan vissza fogják állítani a bikaheccet meg a kutyaviadalokat.....


2011. szept. 21. 01:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

Csóri lovak... :(

Én momentán semmit nem tudok a dologról de hogy a viharba fordulhat elő ilyen?? Nem értem.. Haveroméknak 30 évig volt tanyán lovuk 1 egyel se történt ilyesmi soha. pedig jöttek mentek szaladtak egész nap.

2011. szept. 21. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%
Valójában a lósportban ez bármikor előfordulhat. Nagyon sajnálom a két lovat, habár én csak egyikről tudtam, hogy elaltatták. Azt tudni kell, hogy a helyszín nem egy hivatalos versenypálya, és a szervezőknek rettentően körültekintőnek kell lenniük, amikor megszervezik a versenyt. Okolhatjuk a szervezőket, okolhatjuk a lovasokat, vagy még a lovat is, de ettől sajnos nem jön vissza a két ló. Nagyon sajnálom őket. A Nemzeti Vágta valódi céljai nagyon szépek, és nem rossz ötlet, de tényleg nagyon kell vigyázni amikor valaki úgy dönt, hogy részt vesz a versenyen. Megértem a felháborodásodat, de kérlek vedd figyelembe, hogy ez bármelyik versenyen előfordulhat!
2011. szept. 21. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

hát ennyit a celebvágtáról... az meg nem mentség, hogy rendes lóversenyen is megtörténik az ilyesmi. attól is ugyanúgy forog a gyomrom. amúgy a celebvágta VALÓDI célja nem biztos ám, hogy olyan nemes. bizonyos dolgok mögé nincs belátásunk.

aki meg nem határolódik el az efféle rendezvényektől és emellett még van képe azt állítani, hogy szereti a lovat, az hazudik! :(

2011. szept. 21. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
32%
A pálya balesetveszélyesen volt kialakítva, lehetett látni róla képeket. A tulajdonosok ennek ellenére a helyszíni szemle után beleegyeztek a versenyeztetésbe. A zsoké állítólag tapasztalatlan volt, és hibázott. Gyakorlatilag itt mindenki tehet róla valamennyire. A bikaviadalokhoz hasonlítani viszont nevetséges és túlzó, mert ott tényleg szándékosan kínozzák az állatot, itt meg véletlenül alakult így, ahogy. Egyébként az ilyen balesetek benne vannak a sportban. És nemcsak az állatos sportokban, hanem mondjuk az autóversenyben is, ahol emberek kockáztatják az életüket.
2011. szept. 21. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nemzeti Vágta a Hősök terén

Ennyi erővel vitorlás verseny is lehetett volna ott

dillettáns, pénzéhes péniszek rendezték ezt, nem holmi nemzeti túlfűtöttségből, hanem nyereségvágyból

olyan is lett...

ILYENKOR HOL VANNAK AZ ÁLLATVÉDŐK? Ebben az országban mindent meg lehet csinálni, ha van elég pénzed?

2011. szept. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
60%

Hát bocsi, de ne hasonlítsuk már autóversenyzéshez..

Itt két életről van szó.. Két érző lény életéről!!!

Nem engedném, hogy itt rendezzék a Nemzeti Vágtát, ugyan is majdnem minden évben volt valami baleset és senki nem veszi észre!(nem tudom, hogy mikor volt, mert nem nézem, nem támogatom) A másik pedig, hogy a "sztárfutamon" mindenféle kezdő idióta barmokat felültetnek a lóra, azt sem tudják, hogy mit kell csinálni, csak felülnek és rábízzák magukat a lóra..(miért kell sztároknak lovagolni a beteg gyermekekért, kórházakért stb?? Miért nem elég, hogyha a döntősök ajánlanak fel egy összeget??) Ennyit a nagy magyar lovas nemzetről:(:(

2011. szept. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Egyet értek 07:01-el!

Utolsó voltam

2011. szept. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
3. a coca cola meg tamogatja a rodeokat, szoval ha ittal mar colat te egy igazi logyilkos vagy :)
2011. szept. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
az a felháboritó és értetetlen ,hogy minden évben ,minden futamba történik egy sulyos baleset a pálya rossz kialakitása miatt és mégse változtatnak semmit a szervezök vagy az illetékesek+ a legtöbb ember aki itt lovagol semmit nem ért hozzá (tisztelet a kivételnek) és mindegyik csak a pénzért indul, nem véletlen vannak a normális pályákon müanyagbol a keritések ,ott is vannak balesetek de nem enyire sulyosak és nem minden futamba (tapasztalat)ugy hogy én nem vagyok jó véleményel eröl a versenynek nevezett nemzeti fasságrol.
2011. szept. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező!

Ha ezen felháborodsz nézd meg a klasszikus ló verseny történetét. Nézd meg hány ló pusztult el a galopp pályákon vagy lett nyomorék, sőt! hányat mérgeztek meg, hogy a másik ló nyerjen. A lóverseny egy piszkos sport. Aki oda megy tudja mibe vág bele, még egy papírt is aláír róla, hogy SAJÁT FELELŐSSÉGRE mennek a pályán a lóval. Mindenki megnézhette a pályát, ha nem találta volna a lovas biztonságosnak akármikor visszaléphetett volna. Ebbe nem gondoltok bele? Lehet szidni a szervezőket, de senkinek nem tartottak pisztolyt a fejéhez, hogy induljon a versenyen.


Maga a Nemzeti Vágta nem rossz ötlet, csak azt nem értem miért a Hősök terén, amikor ott a lóversenypálya, a Kincsem Park és még a bukmékerek is örülnének, hogy ha fogadni is lehetne.

2011. szept. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!