Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kéne reagálnom, mit kéne...

Hogy kéne reagálnom, mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Előszöris leszögezem, hogy a ló nem az én lovam, de úgy fogom emlegetni, mert így egyszerűbb és gyorsabb a fogalmazás.


A "lovam" néha bakol, lehúzza a fejét vágta beugratásnál, néha vágta közben, és előfordult már ügetésnél is. A gazdájának egyszer megugrott, megijedt valamitől, a lány fennmaradt, meg sem ijedt, nem fél tőle. Viszont van egy másik ló, aki ha megjátssza magát rendeszerint lepotyogunk róla, leaglábbis én igen, és a gazdája is, ha véletlen fennmarad, akkor odaken egyet neki pálcával, hogy szokjon le róla, sokszor le is futószárazzák... Én a "lovamon" tudok csak kb megmaradni, nem tudom miért, de nem is ez a lényeg. Nekem is oda kéne csapni, mikor megjátssza magát? Nem esek le, sosem estem még róla, pedig volt már pár cifra alkalom... Csak a másik lónál az van, hoyg ha leesünk elkapatjuk a lovat, meg szokjon le róla, stb. Én az "enyémnek" nem szoktam odaütni, hiszen csak jó kedve van, ja és amúgy is fél a pálcától mint a tűztől, szóval az ottvan mutatóban, mert úgy elindul, ha ottvan, és látja, még csapni sem kell. A kérdés, hogy nekem is fegyelmeznem kéne, ha bakol, vagy lehúzza a fejét? Engem nem zavar, jó kedve van, bajom nem lesz belőle, szóval felőlem csinálhatja, viszont nem akarom, hogy a gazdájának bármikor bármi baja legyen, bár szerintem rá nagyon vigyáz, mert neki sosem játszik, csak egyszer így megijedt... Szerintetek normális, hogy odacsapnak a lónak, mikor játszik? Mert a gazdája leesik? Én személy szerint úgy gondolom, hogy fent kell maradni, és nem csak néha, és akkor nem lesz ilyen probléma, hogy megjátssza magát a lova, hanem egyszerűen tudja kezelni.. Szerintetek? Ti mit szoktatok csinálni?


2011. szept. 21. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:

A bakolás nem mindig játék. Még egy 4 éves frissen belovagolt lótól néha napján lenyeli az ember vágtánál, ha előtte sokat állt, de egy rendszeresen lovagolt lónak nem lenne szabad csinálnia.

Az okokat kéne keresni, hogy miért csinálja. Töri a szerszám, túl kemény kéz, ellenszegülés..stb. Megoldás lehet, ha kikötővel futószárazod és azzal is lovagolod. Az is lehet, hogy rosszul van belovagolva a ló és újra kéne kezdeni az egészet. A pálcát megmutathatod neki, de ez nem megoldás.

Majd jön nálam okosabb válasz adó is. A lényeg az, hogy megtaláljátok a probléma gyökerét.

2011. szept. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
12 éves ló. Nem hiszem, hogy törné a cucc, a nyereg nem nyomja, a marjánál befér amennyinek be kell. Nem lovagolom kemény kézzel, amikor nem ellenkezik, engedem ahogy tudom, hogy jó legyen neki. Tettünk már martingált, de fura, hogy mindig ugyanakkor jön rá kb. Szóval üget egyik kézre, aztán másikra elindul, és olyankor szokott lenni általában a vágta, már be van pörögve mint az állat, és éppen odaérintem a sarkam, ugrik is be. A pálcával meg az a baj, hogy parázik tőle tényleg, és nem is akarom sem megverni, sem azzal beugratni, ha sarokra indul, akkor örülök neki csak. És szerintem az sem megoldás, hogy bakol, és odab*szok neki, mert ilyenkor rendszerint elindul, pálcára ő nem "elgondolkozik", hanem rohan, meg megijed, és beletépni sem akarok a szájába, meg összezavarni sem, hogy hajtom, aztán visszafogom... Meg pl versenyen is egész nap halál normális volt, majd ugrópálya előtt melegítettem vele, és elmentünk két ló között, bakolt megint... Pedig máskor semmi baja nincs a lovakkal, nem bántja őket, semmit nem csinál, még ha az előtte lévő majdnem megrugja sem...
2011. szept. 21. 19:01
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit akartam, hogy a feje nagyon szépen be van adva mindenféle segédszárak nélkül is, és a lehúzás a baj, szóval arra nem feltétlen segítség..:/
2011. szept. 21. 19:07
 4/10 x) ***** válasza:
Ez nem játék ám, hanem rossz szokás. Igen is föl kell rántani a fejét és hátrébb helyezni a súlyodat a nyeregben, ezzel is akadályozva a bakolást. A pálca sem rossz mert arra ösztönzi hogy menjen tovább és ne ugráljon alattad. Ez nem kínzás, a lónak gyakorlatilag nem okoz fájdalmat ha nem csapsz vele nagyot.
2011. szept. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Fel is húzom a fejét, és hajtom, nyilván nem hagyom ugrálni, csak ha odavágok, akkor megindul, és akaratlanul is belerántok a szájába, bántani pedig tényleg nem akarom... De mikor vágta kb második körnél ugrik egyet, akkor nem tudok vele mit csinálni, megtörtént, megy tovább, nem folytatja...
2011. szept. 21. 20:01
 6/10 Skyhorse ***** válasza:
Szólj rá szigorúan akkor mikor bakol,és ha fél a pálcától,a tenyereddel csapj rá a nyakára.A bakolást meg lehet előzni:mikor lehajtja a fejét valószínüleg bakolni fog,olyankor fel kell húzni a fejét(ha kemény a szája fel is ránthatod,de azért óvatosan) és előrehajtani.
2011. szept. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Skyhorse ***** válasza:
Bocsi,nem vettem észre hogy már írták a megelőzést
2011. szept. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

mikor lefelé indítja a fejét, tarts rá a szárra, "akadjon bele". fontos, hogy mindig te legyél a gyorsabb (ennek is van egy megelőző mozgulata, pl megfeszül előtte nyakból, vagy egy kicsit feljebb emeli a fejét, gondolom ha rendszeresen dolgozol vele, akkor már kitapasztaltad)


ha ki tudod küszöbölni a fej lerántását, akkor már a bokkolással se lesz gond. a pálcáról neked kell döntened, de én mindenképpen tudatnám vele, hogy ez nem okés. én ilyenkor egy nőies "eee"-vel oldom meg a dolgot :D

2011. szept. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha bakkol büntesd meg munkával. Szedd össze, és léptesd hátra, akár az egész falon, majd lovagolj vele sok sok kiskört, jól forgasd meg. Meg fogja tanulni, ha szívózik, akkor te is "köcsög" vele. Nem hülye, elég hamar összeköti a dolgokat. Persze fontos a megelőzés, figyeld mindig a reakcióit, amint látod, hogy le akarja vágni a fejét rántsd fel.

Múltkor a lovam eléggé ökörködős kedvében volt (hozzáteszem csak terepre járunk), na akkor zablát cseréltem egy erősebbre egy lovaglás erejéig, hogy lássa ilyen is lehet. Persze nem tetszett neki, visszaraktam a gyengébbiket és egyből jobban működött rá. Nem mondom, hogy ez követendő példa és hogy megállja a helyét, de nálunk működött.

2011. szept. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Amikor lehúzza, akkor fel szoktam húzni, olyankor nem is igazán csinál úgy mást, játszani úgy szokott inkább, hogy pl megy szépen vágtát, vagy ügetésben, bár abban nem, de a múltkor megcsinálta egy csajnak futószáron... Szóval így fogja magát, ugrik egyet előre, picit felrúg, de nem rúg ki oldalra, csak kicsit bakkant, aztán megy tovább, ilyenkor összeszedem, és vágtázok tovább... Bár a múltkor ügetésnél inkább arra figyeltem, hogy ne rúgja fel a mentőt, szóval akkor nem a balhézás volt az elsődleges, hanem hogy ne vigyen el a pusztában, és ne rúgja fel a mentőt, mert elég közel mentünk... Egyébként az miért van, hogy ezt csak nekem csinálja? Mármint van egy másik lány aki lovagolja, bár ő inkább elég rövid száron vágtázik vele, neki csak bepróbálkozik lehúzni a fejét, a gazdája pedig egy nyolc éves kislány, neki soha semmit nem csinál, egyszer ijedt csak meg... Vagy az is hozzátartozik, hogy általában szinte mindig valaki után ül rá, és olyankor már kicsit fáradtabb a lova?

Egyékbént köszi mindenkinek, figyelni fogok:)

2011. szept. 22. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!