Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az igaz hogy a kocsizástól...

Az igaz hogy a kocsizástól keményebb lesz a szó szája?

Figyelt kérdés
egyik ismeősöm monta. nem tudom h tényleg igaz-e.
2011. szept. 21. 19:14
 1/7 anonim válasza:
Ez nem igaz!
2011. szept. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
Az attól is függ, hogy mit tekintesz "keményebbnek". Nekem például western stílusban lovagolt lovaim vannak, akiknél a zablát alig-alig használom, helyette a testsúly áthelyezésével és csizmával irányítok, valamint a szárak pozíciójával. Csakhogy ezeket a segítségeket nem tudom kocsizásnál használni, így jobban a zablára kell "alapozni" mindent. Ennél fogva az én lovaim valóban kevésbé lennének érzékenyek a zablára, ha kocsiznának.
2011. szept. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem valamilyen sznten logikusnak tűnik, hiszen én úgy gondolom, hogy lovon ülve finomabb segítségeket tudsz adni kézzel, és mindenmással, pl testsúllyal, a kocsin meg távolabb is van, tényleg csak a zablát használhatod, és így nem tudod puha kézzel mozgatni...
2011. szept. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha normális a hajtó, akkor nem. a parasztbácsik meg a brazilok lovaira jellemző, hogy "szájból húznak", na az ő szájuk bekeményedik
2011. szept. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Skyhorse ***** válasza:
Ez főképpen attól függ hogy hogyan használják a szárakat.Ha keményen belerántanak a szájába,vagy erősen húzzák,akkor akkor is kemény lesz ha rajta ülsz.Viszont a kocsizástól nem feltétlenűl lesz kemény,mert hanggal is meg lehet oldani a dolgot.
2011. szept. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
anyiban van benne valami ,hogy a lovaglásnál igénybe tudjuk venni a derék segitséget illetve az ülésünkel tudjuk kontrolálni a lovat még a fogathajtásban inkább csak a zablára tudunk hagyatkozni és csak a ló szájával van különösebb kapcsolat,szoval elképzelhetö.
2011. szept. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%
Ez igaz, mivel én már tapasztaltam. Azt a lovat amit lovagolok, kocsizzák is, és mivel az a legnagyobb probléma, hogy kezdő hajtók hajtják, így teljes mértékben "érzéketlenné" teszik a száját. Nem győzöm visszaállítani...De ha normális a hajtó, és tényleg jól hajt, akkor lehet, hogy ilyen mértékben nem függ egyik dolog a másiktól.
2011. szept. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!