Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell jobb lábra vágtázni,...

Hogy kell jobb lábra vágtázni, és bal lábra? És hogy kell helyesen végrehajtani?

Figyelt kérdés
2011. szept. 21. 23:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
neked sehogy, a ló tudja a lábsorrendet :) igazából mire vagy kíváncsi, a beugratósegítségre? belső állítás, belső csizma hevedernél, külső heveder mögött zár, belső szár enged, de nem löttyen meg.
2011. szept. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%

jaj én egyszer leégtem egy oktató előtt, mert nem tudtam mi az a bal és jobb lábra vágtázás. tök hülyeségeket mondtam :)

ne haragudjatok, de ezt le kellett írni, mert még mindig ciki ha rágondolok, gondoltam, ideje kiírom magamból, hátha segít :)

2011. szept. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nálunk az van, hogy az oktatás nem valami jó, és nagyon sok mindent rosszul tanítanak meg nekünk. Pl. már a kéztartást is úgy tanultuk, hogy lenn kell tartanunk mindig a kezünk. Ezért kérdezem itt, mert amit csak tudok igyekszek helyesen csinálni. Amint lehetőség nyílik rá, akkor meg elhúzok egy jobb lovardába. Itt az oktató olyan személy, akit csak úgy betettek oktatni a már haladó lovasok közül, de se semmilyen oklevele nincs róla, hogy oktathat.
2011. szept. 22. 00:51
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem baj, csak nyugodtan. Engem nem zavar. Szívesen meghallgatom a lovas tapasztalataitokat. Amúgy szerintem én jobban fogok égni, ha átmegyek egy másik lovardába, hiszen hiába lovagolok már egy pár éve, olyan, mintha nem is tanultam volna semmit.
2011. szept. 22. 00:59
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Jobb lábra vágtázik, ha...

...jobb kézen vagy

...ha úgy emeled be, hogy külső csizma heveder mögött, belső hevederen, belső kéz kissé felveszi a fejét, (de a külsővel keretben tartod!!!) külső csizma ugraszt, és csípővel ugrasztod :)

Bal lábra: ugyan ez, csak fordítva :)

2011. szept. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%

jobbkézen mész..akkor Belső állítás külsőszár tart belső csizma terhel külsővel hajt és kész.:)

Balkézen: ugyanez csakugye ott a belső állítás már az hogy a bal kezed van befelé..míg jobbkézen a jobb.:DD Sok sikert!

2011. szept. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
kérdező, hova jársz lovagolni? nekem is hasonló a helyzet..próbáld meg kanyarba beugratni, úgy elvileg helyes lábra ugrik be. de amúgy énsem értem hogy hogyan lehet elérni hogy helyes lábra vágtázzon.
2011. szept. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ahol én lovagolok ott van egy ló aki szinte mindig hamisan vágtázik és elég nehéz jó lábra beugratni,de minidig a belső lábát kell először letennie akkor jó lábon vágtázik. Ha jobb lábra akarod beugratni akkor a bal lábadat húzd hátrébb mint a másikat és a bal szárat emeld föl egy kicsit,ja és kanyarban könnyebb belugratni. Balnál fordítva.
2011. nov. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

utolsó előtti vagyok.

nekem amúgy szoktak valamit magyarázni hogy ha ügetéskor nem tudom melyik lábával lép, akkor kell beugratni, csak ezzel az a gond hogy úgyse pont akkor fog beugrani mikor a heveder mögé rakom a külső lábam. bocsi tudom nem a kérdésre válaszoltam, csak hátha a többiek tudják hogy is van ez :)

2011. nov. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hülyén fog hangzani, de nekem az a nehéz, hogy a gyors tanügetésben lennmaradjak, mert össze-vissza pattogok a nyeregben, és legszívesebben könnyű ügetnék.
2011. nov. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!