Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor nem lovagoltok, akkor...

Mikor nem lovagoltok, akkor mit csináltok kinnt a lovardában?

Figyelt kérdés
futószáraztok, patát ápoltok, csutakoltok...stb. ?
2011. szept. 22. 20:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindhármat! Meg takarítom a karámokat, vagy épp a kifutót, néha leápolom a lószerszámokat.
2011. szept. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a nagybátyámnál lovazok, magánistállóban. Ha épp nem lovagolok, akkor átmasszírozom a lovat, úgynevezett répatornát csinálunk (egy lócsontkovács könyvben olvastam, hogy mit hogyan kell, volt benne egy hobby lovasoknak szóló "how to" rész).

Ha épp nem a lovat "piszkálom", akkor felszerelést tisztítok bőrszappannal, havonta 1x mindent átkenek.

2011. szept. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a lovaglás a kint töltött idő olyan egy tized része. :D

Lovat pucolok, mosok, szerelek, söprök, etetek, karámozom, legeltetem, sétáltatom, ellenőrzöm az itatókat, "igazítok" (főlre lecsúszott kötőfék, kicsatolódott karabiner, félrecsúszott takaró bár most még nem takarózunk.

Meg úgy mindent, amit rám bíznak, sorolhatnám még órákon keresztül :)

2011. szept. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :D
2011. szept. 22. 20:44
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

én mondjuk pucolni csak lovaglás előtt, no meg néha után (ha izzadt akkor szalmával, no meg patakaparás)

felszerelést ápolok

lovat mosok

megnézem a boxot h minden rendben van e

segítek az edzőmnek

néha megnézek 1-1 edzést

beszélgetek

vagy csak úgy lovatsimogatok

2011. szept. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 x) ***** válasza:
100%
Hát én nagybátyámnál lovagolok, illetve most hogy van saját lovam már csak segíteni járok barátnőmmel általában... (meg oktat a lovamon) néha lovagoltatom a kicsiket pónin, vannak ott barátnőim akikkel tudok beszélgetni. Ezen kívül istállómunka, mozgatom a lovakat, csutakolás és minden ami a lovakhoz tartozik. Ha meg már nagyon nem tudok mit csinálni magammal akkor leülök gitározni vagy rajzolni, esetleg keresek valakit aki kijön velem terepre :)
2011. szept. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A lovagláson kívül csutakolok, lovat simogatok, boxokat tisztítunk, kivisszük a lovakat a karámba, fogatot hajtunk, jártatóba visszük ki a lovat, futószárazunk, lemossuk a lovat, vagy csak a lábát, segítünk a kezdőknek, pónit nyaggatunk, csikókkal játszunk, lovat sétáltatunk, szerszámokat megtisztítjuk, a nyeregalátéteket kimossuk (amúgy mindenre van megfelelő munkás, és valamikor "elzavarnak" minket.)
2011. szept. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kimegyek, leápolok, kitakarítok, szalmát teszek alá, lelovagolom, kiviszem mosóba, esetleg leápolom, foglalkozok vele, birizgálom, kiszálazom a farkát, stb... Felseprünk, rendet rakunk, elpakolunk, melegben, mikor nagyon sütött a nap, mi is gyakrabban mostunk izzasztót, cuccokat ápolunk, stb... Mindig akad valami:)
2011. szept. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
20%
mosstáok a lovak tökét,láttam ijen videókat youtubon,közbe vették telefonnal .
2011. szept. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
53%
mosstáok =mossátok
2011. szept. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!