Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tanügetni, mint a díjlovasok?

Tanügetni, mint a díjlovasok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


4 éve lovagolok, versenyeztem már amatőr ugratásban(80 cm), terepversenyen pici akadályokkal. Nagyon kezdett érdekelni a díjlovaglás, ahol rögtön problémába ütközök. Az nem más mint a több 10 perces tanügetések. Nem sokat gyakoroltuk a tanügetést, mivel ugratáshoz nem volt rá szükség. A magasabb, hosszabbakat lépő lovakon akármennyit tudok tanügetni. DE, a ló (na jó, valljuk be sportpóni, de alacsony növésű vagyok, vele versenyzek)alacsony, rövideket lép és gyorsan. Egyszóval nagyon kényelmetlen, rázós. Könnyített ügetést, vágtát, ugratást mind megszoktam rajta és már szeretem is. De a tanügetés az kész rémálom. Ha rengeteget tanügetek rajta akkor valahogy azt is megtudom szokni rajta?


Mégegyszer: kényelmes lovon helyesen tudok tanügetni, sokáig. Kérlek ennek ellenére adjatok valami tippeket, hogy tudjak a kicsilovamon is, mert őt szeretem a legjobban és ő a legképzettebb díjlovaglásban is.


2011. szept. 23. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Ha más lovon tudsz tanügetni rendesen, akkor csak megszokás kérdése lesz, hogy a sportpónidon is sikerüljön. Élvezni sose fogod valószínűleg, de megtanulod.
2011. szept. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi. Nagyon remélem, hogy sikerül legalább 5 percet folyamatosan elérnem. Mostanában az edző egyszerre több lovassal dolgozik és megkér minket, hogy amikor épp nem velünk törődik, akkor azt csináljuk amit úgy érezzük, hogy fejleszteni kell. Na én ezt fogom csinálni amikor nem figyel rám. Tanügetést tanügetéssel nyolcasokba, kiskörökbe, nagykörökbe, stb.


Valamiért a tanügetés kiskörbe nagyon könnyű a spotpónimon, más is úgy érzi, hogy kiskörbe könnyebb, amikor hajlik a ló?

2011. szept. 23. 13:48
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Elsőbb csak pár ütemet próbálj kiülni,hogy apránként szokd meg.Óra végére már csinálhatod úgy,hogy könnyű ügetsz,és mondjuk a nagykört,kiskört,átlót,féllovardát tanügetve csinálod.A következő órán akár egész lovardát is lovagolhatsz tanügetve.Mindig fokozatosan.Én valamikor az óra felét tanügetésben csinálom,mert persze ismétlés a tudás anyja.Nem jó egész órán,mert te is fáradsz,és ha főleg a lovad sem szokta meg,hogy mindig nagyobb súly van a hátán,lehet hogy megelégeli.
2011. szept. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Igazad van, hogy a ló megelégelheti, mert kevesen lovagolják a lovardából a mérete, szokásai, kényelmetlensége miatt (ezért előnyben vagyok nála, mert megszerettem, a kedvencem, mások ezért ki is nevetnek, de mindaddig ez nem számít amig mi ketten vagyunk a legjobb páros) és ezért ő sincs hozzászokva ahoz, hogy sokat tanügessenek rajta. Könnyű hátú póni, mivel ugratásban versenyzett fiatalabb korában. De fokozatosan belejövünk.
2011. szept. 23. 16:55
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
mindegyik lovon ugyanugy kell csinálni de vannak kényelmetlen lovak azon hiába ülsz helyesen nem lesz olyan jó érzés a kényelmetlenség miatt,kiskörbe azért tünik könyebbnek kiülni mert a kör hatására elveszti a ló a lendületét (csak zárojelbe megjegyzem ha már versenyeztél akár ugroba is akkor ezeket tudnod kéne mert nem a tanügetésnél kezdödik a díjlovaglás!)
2011. szept. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!