Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi idő még megtudok...

Mennyi idő még megtudok tanulni lovagolni?

Figyelt kérdés

Pl úgy mint 1 indián :D


nah jo ez vicc volt ugy hogy normálisan bírjak menni pl 1 erdőbe réten stb...


18 éves fiu vagyok semmi tapasztalat (néha gyerekkoromban ültem lovon)


2011. szept. 23. 20:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
egyén függö de ahoz ,hogy egyedül menjél a réten legaláb 1 év de nem csak az idö számít.
2011. szept. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
na elég sokat mész 1 év talán elég
2011. szept. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
nagy részben tőled függ.
2011. szept. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
3 hónap, ha elég rátermett vagy. Mondjuk én 3 nap után mentem ki terepre, és azóta eltelt 19 év.
2011. szept. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszi akik eddig írtak :)


jöhet még kicsit bővebben is :)

2011. szept. 23. 20:22
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez leginkább tőled, az oktatódtól, és attól függ, hogy milyen gyakran jársz lovagolni. Oktatóval heti 1-2 alkalommal ha lovagolsz (szóval csak hobbi szinten) akkor 1 de inkább 1.5-2 év alatt eljutsz egy olyan szintre, hogy már biztos ülésed van mindhárom jármód -és minden lovardai feladat közben (de ez nem azt jelenti, hogy "na most megtanultál lovagolni", mert mindig lehet újat tanulni). Igazából helyfüggő is, hogy kit mennyi idő után engednek ki, van ahol már a 3. óra után kiengedik a totál kezdőket terepre (ez szerintem nagyon helytelen), máshol pedig alap követelmény a terephez, hogy tudj ugratni pályán...

A lovaglás csodálatos sport, nem muszáj tereplovagolni ahhoz, hogy örömet tudjon szerezni :) Fejleszti az egyensúlyt és a koordinációt, erősíti a comb, láb, has, váll és hátizmokat, és (szerintem) jelentősen javítja a testtartást, és emellett rengeteg pozitív lélektani hatása is van. A világ legjobb sportja, mindenképpen érdemes legalább kipróbálni :D

2011. szept. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én fél évig voltam futószáron. De csak hetente egyszer tudok járni sajnos.
2011. szept. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, hol tanulsz, milyen lovakon tanulhatsz, hetente hányszor tudsz kijárni és persze van benne némi 'érzék/tehetség' kérdés is.

Szerintem ha minden okés, egy év alatt meg tudsz tanulni lovagolni annyira, hogy ki tudj menni terepre - persze felügyelettel. Egyébként lépős terepre már akkor kimehetsz, ha van egy biztosabb ülésed és tudod irányítani a lovat.

Szerintem vágj bele, mert bár nem egy könnyen megtanulható sport, nagyon élvezetes és jó kikapcsolódás. :)

2011. szept. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
minden nap jártam 1 hónap után szőrén voltam terepen =)
2011. szept. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Van ahol kivisznek terepre gyakorlat nélkül is (akár vágtával is!), de ez nem azt jelenti hogy tudsz lovagolni, legfeljebb képes vagy fenn maradni. Ettől még élvezetes.
2011. szept. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!