Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ágaskodni hogy tanítsam meg?

Ágaskodni hogy tanítsam meg?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy hogyan lehetne egy 5 hónapos csikót megtanítani ágaskodni. Esetleg az érdekelne, hogy ti milyen módon tanítottátok meg, vagy ismertek e módszereket.
2011. szept. 25. 20:39
 1/9 x) ***** válasza:
100%
5 hónapos csikót ne taníts ágaskodni. Én örülnék ha nem ágaskodnának a csikóim. Könnyen benne maradhat rossz szokásként. Majd ha 3-4 évesen rendesen be lesz lovagolva és hozzá lesz szoktatva az emberekkel való munkához esetleg meg lehet neki tanítani. De csak profi lovas felügyelete mellett!
2011. szept. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
leginkább sehogy. Később elég veszélyes lehet :(
2011. szept. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,de nem ilyen válaszokra lettem volna kíváncsi. Tudom, hogy fennáll ennek a lehetősége, de azt gondolom, hogy csak úgy ronthatnám el, ha saját ötletből kezdeném el tanítani, és mivel én nem tudok jó módszert, ezért nem is csinálom addig amíg nincs egyet. Mivel a csikó nagyon jó agyú, egyszer sem rúgott és ágaskodott soha (és már rengeteg olyan dolgot tud, amit a 11 éves anyjának tavaly tanítottam meg), nem hiszem, hogy ezt egy jó és bevált módszerrel elrontanám.
2011. szept. 25. 21:09
 4/9 A kérdező kommentje:
bocsi *nem ismerek egyet.
2011. szept. 25. 21:10
 5/9 x) ***** válasza:
100%
De egy csikó még nem képes úgy felfogni az ágaskodást hogy "munka van." Neki még játék ez az egész és nem tudja hogy rossz ha ágaskodik feléd.
2011. szept. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tartom a többiek véleményét. Egy 5 hónapos csikó olyan mint egy óvodás, mindent játéknak vesz. Ha megtanítod ágaskodni, akkor a másfél-két éves serdülőkorában majd szenvedhetsz vele, meg teheted rá az ágaskodót, mert állandóan fel fog állni. Bármennyire jófejű a csikó így 5 hónaposan, később időlegesen megzizzennek, próbálgatják az erejüket, makacskodnak és rosszalkodnak. Csak ugye nem mindegy, hogy míg egy 5 hónapos csikesz maximum kirántja a kezedből a vezetőszárat, ha feláll, egy másfél-két éves kaszál egyet a lábacskájával - mert játszik, és mert hű milyen érdekes, így nagyobb mint te, és nekik ez baromira tetszik, mert kajlák - és szépen fejbekoccant, vagy eltöri a kezed. Mindezt nem azért mert ő ártani akar bárkinek is, csak pusztán, mert 5 hónapos korában tanítottál neki egy trükköt, és ő azt nagyon szívesen használja fel rosszaságokra.

Egy 5 hónapos csikónak annyi a dolga, hogy legelésszen az anyjával békésen és kész. Elismerendő, ha ennyi idősen már jön vezetőszáron, és meg tud állni ha kikötik, plusz hagyja, hogy pucolgassák. Ennyi. Nem kell ennyi idősen trükközni vele, mert nem tudja megkülönböztetni a munkát a játéktól, és még jó ideig ez így is marad.

Ha majd megy nyereg alatt normálisan, lehet már vele idomítani, és mindezt nyugodtan tűri, nem stresszes, akkor el lehet kezdeni trükközni meg ágaskodni vele.

Mondjuk őszintén szólva én nem vagyok híve ennek az ágaskodósdinak, mert ha később kicsit is rafinálttá válik, akkor ezt lovaglásnál is beveti, és az baromi kellemetlen. Ha pedig lovas alatt ezt megcsinálja, akkor ha helyre van igazítva, totál összezavarodik.

Oké, én nem szólok bele, mert igazából mindenki úgy b@ssz@ el a saját lovát ahogy akarja, pusztán elmondtam a véleményemet erről a témáról.


egyébként youtubera beírod angolul és kiadja.

2011. szept. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy a korábbi hozzászólok nem rosszindulatból mondták el azt, amit elmondtak!Egy 5 hónapos csikót ágaskodni tanitani életveszélyes!!!A csikóval egy ideig játszol, a gond akkor kezdődik amikor ő kezd játszani veled, és rád ágaskodik!A következő probléma majd a belovaglásnál lesz, amikor az előre helyett felfelé akar menni, erre még az a csikó is hajlamos, amelyiknek nem tanították az ágaskodást, legfeljebb annyival lesz rosszabb, hogy magabiztosabban fog ágaskodni a lovas alatt! Akkor majd jössz azzal kérdéssel, mit tegyek, hogy a lovam ne ágaskodjon? Először a csikó tanuljon valami értelmeset, tanuljon különbséget tenni a játék és a munka közt.Ha tudod fegyelmezni, ami egy 5 hónapos csikónál kizárt dolog, és tud dolgozni, majd akkor ráérsz az ágaskodással foglalkozni! Mellesleg az 5 hónapos csikót még semmire nem kell tanitani!!!!
2011. dec. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
"(és már rengeteg olyan dolgot tud, amit a 11 éves anyjának tavaly tanítottam meg), nem hiszem, hogy ezt egy jó és bevált módszerrel elrontanám." Ha ilyen jól bevált módszereid vannak, akkor miért a sok hülyétől (magamat is beleértve)érdeklődsz?! Nem hiszem, hogy bárkinek eszébe jutna az ötleted, és nem gondolom, hogy bárki is megtanította volna az 5 hónapos csikóját ágaskodni! Örülj annak, hogy van egy csodacsikód, ami már majdnem azt tudja, mint a 11 éves anyja!
2011. dec. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Arra ne számíts, hogy épeszű lovastól választ kapsz az agyamaent ötletedre!Vagy ha mégis kapsz ilyen választ, akkoz legalább annyira nem épeszű, mint te vagy! Várd meg, hogy a csikó lovagolható állapotba kerüljön, lovagoltasd be, aztán mássz fel a hátára, jól rugdosd meg, közben addig húzod a szárat, amig a ló nem ágaskodik, ha szerencséd van nagyon hamar hanyatt vágja magát és megoldódnak a gondjai, de a tiedek is!
2013. nov. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!