Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lónak lehet alapvetően kemény...

Lónak lehet alapvetően kemény szája, vagy a lovas hibája, hogy az lesz?

Figyelt kérdés

Tehát ha belovagolnak egy csikót pl, mindnek ugyanolyan a szája, vagy van amelyiknek alapvetően keményebb, és van, amelyiknek puhább? És a keménnyel lehet csinálni valamit? Tehát pl puha, laza kézzel való lovaglás javíthat a helyzeten?


Én személy szerint azt vettem észre saját tapasztalatomon, hogy a ló kicsit "keményebb szájú" (bár szerintem csak mi képzeljük ezt be, hozzáértőbb embernek ugyanúgy megy minden ló), és el lehet lovagolni úgy, hogy erős kézzel fogom, de el lehet úgy is, hogy lóg a szár a kezemben (bár ez inkább lépésben, a lovaglás végefelé), a csatot fogom, alig piszkálom meg a szárat, tehát nem feszes, meg semmi, mégis elfordul, és ugyancsak nagyon puha kézzel, lehelletkönnyű segítségadásra is elfordul, ha rám figyel már, és nem fülelget meg próbál nézelődni másfelé...


Szóval ez a kemény száj létezik egyáltalán? Vagy tényleg csak mi tesszük azzá, és visszafordítható?


2011. szept. 26. 16:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A lónak alapvetően nem kemény a szája. Ez egyértelműen a lovas hibája, vagy rossz képzést kapott. Segédszárral lehet korrigálni rajta, de csak hozzáértő lovassal.

Ha jól emlékszem azt szokták mondani erre, hogy 1 vagy fél kg-nál többet nem szabad éreznie a kezednek.

2011. szept. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
akkor keményedik be egy lonak a szája ha csak "kézböl van lovagolva",a csikok inkább merevek elöször nem tudnak beleengedni és nem tudnak fordulni, ez persze természetes nem feltétlenül kemyény a szájuk minden a lovagláson mulik ez a dolog korigálható.olyan még létezik,hogy ugymond"nehéz száju " ló ez azt jelenti ,hogy nehéz támaszkotatni a lovas kezén ez egy picikét más csak gondoltam megemlítem ha már ez a téma.
2011. szept. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ez a paci pl szépen beadja a fejét, de kell hozzá egy kis idő. Tehát először nézelődik, fülel mindenre, aztán beadja a buksiját, és a lovasra figyel. Elég nehéz fordítani pl, mert ha nem húzom erősebben, (pedig csizma, derék, minden ott van) akkor behoz körről, levisz a patanyomról, viszont néha hagyja, hogy tényleg puha kézzel lovagoljam, és ahogy írtátok, tényleg nincs szinte semmi súly a kezemen... Remélem rájön, hogy így neki is jobb, és hagyni fogja.. Egyébként 12 éves, és kb két hónapja sincs, hogy ismerem, szóval nem így jött ide, már ez is fejlődés, ami most van nála, méghozzá óriási:)
2011. szept. 26. 22:12
 4/16 anonim ***** válasza:
56%
Ezt nem állíthatja senki biztosra, hogy nem létezik kemény szájú ló. Ha ez így volna, akkor a lovasok 99 %-a rosszul lovagolna.
2011. szept. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
OFF Ha már itt tartunk, akkor mi van azokkal a lovakkal, akiket először fogatban hajtottak, és utána kerültek lovas alá. Velük mit tudjon kezdeni egy lovas?
2011. szept. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%

Helló!

Nagyon is sok múlik a lovason! Mondjuk amikor a ménem hozzám került, már alapban kemény szájú volt. A kezem majd le szakad, mert annyira visz. Egyébként én írtam ki az "S.O.S Mit tanácsoltok?" kérdést.

24/L

2011. szept. 27. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%

Ismerősünk lova 1 éve van belovagolva és még életében nem látott zablát, pedig heti szinten 2-3X van mozgatva angol stílusban. Egyszer volt rajta egy rövid karos hackamore, de az erős volt neki, így maradt a kötőfék.


Minden ló alapvetően puha szájú. A ló tanításánál az legyen az első, hogy fogadja el a csizma, derék és a testsúly segítségeket. A zabla már csak finomítás legyen, az egészet megkoronázva.

Én pl nagyon sok mindent tanultam western lovasoktól, amit át lehet ültetni az angol lovaglásba, és a hazai western lovasok is nagyon sokat tanulnak pl Dallos Gyulától.

Szerintem a lovasok teszik keménnyé a lovak száját, persze nem minden csikónak egyformán puha, amikor megszületnek.

2011. szept. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hűha. Szóval egy csikónak betettek egy feszítőt, aztán mivel (nyilvánvalóan) erős volt neki, inkább kötőfékkel lovagolják? Nem tudom elképzelni, hogy egy frissen lovagolt csikót hogy tudnak kötőfékkel lovagolni... Egyébként nem hallottatok a csikózabláról még? Azzal kéne kezdnei, nem feszítővel... Amúgy SOS kérdéses, olvastam, onnan jutott ez az egész az eszembe:)
2011. szept. 27. 12:58
 9/16 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Gondolom te is természetes lókiképzést alkalmazol :) Kérdező: a hackamore nem feszítőzabla, hanem egy zabla nélküli orrfék. Én még nem használam, de állítólag van olyan hatású, mint egy csikózabla.
2011. szept. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
[link] ez a hackamore
2011. szept. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!