Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglás közben mikor szabad...

Lovaglás közben mikor szabad a kéznek lenn lennie? Van olyan feladat? Nálunk az edzőnk mindig azt mondja, hogy tartsuk lenne a kezünk, egész lenn a ló marjánál. Viszont azt olvasom mindenhol, hogy nem úgy kell.

Figyelt kérdés
2011. szept. 27. 19:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
Az oktatódnak igaza van, a kezednek lenn kell lennie a ló marjánál! Mi is így tanultuk.
2011. szept. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
nem az van meghatározva, hogy mennyire legyen magasan a kezed, hanem az a lényeg, hogy a szár az alkarod meghosszabbítása legyen, ne törjön meg a csuklód
2011. szept. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
hogyha lenn van a kezed akkor oldalirányu mozgatást tudsz kifejteni a zablára és hamarabb beleenged a ló,ha felemeled a kezed megzavarod a lovat a támaszkodásban és akár szár ellen fog menni mert csak felfele van rángatva a zabla a szájában,haladobb szinten egy picit a díjlovaglásban a ló marja fölött megemeljük a kezünket ennek az egyik pka,hogy mutatosabb legyen a stílus a másik pedig az ,hogy így megtanul feligazodni a szára és azon aponton fogja hordozni magát és így a két száral tudjuk vezetni a lovat,de ez már mondom hogy egy felsö kategoria csak az érdekeség kedvéért írtam le ,az edzöd jól mondta.
2011. szept. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kevered picit, nem látod az átmenetet. Szóval igen, lent kell legyen a kezed, de ne támaszkodj a marjára... Az az mikor fentvan, mikor valaki pl kezdő, és az egekben van a keze, vagy ha rosszul reagálsz le pl egy megugrást, és felteszed a kezed, legalábbis én igen még sajnos... Szóval hozzáérnie nem kell, de legyen ott fölötte, ne az egekben...
2011. szept. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
utolso:ha ezt nekem szántad ,hogy "kevered picit nem látod az átmenetet" akkor légyszi fejtsd már ki bövebben ,hogy mit értesz ez alatt,ha a másnak írtad akkor elnézést,tárgytalan a kérésem köszi!
2011. szept. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nyúlbarát, nagyon ritka az, hogy nem értek veled egyet, és most is csak annyit jegyeznék meg, hogy van egy lovaglási stílus, amikor pont az a lényeg, hogy a kezed felemelve a szájszegletre hat a zabla. egy idő után a ló teljesen lehajtja a fejét, kb mint csatlakozásnál, egészen mélyre. csak ezután a bemelegítésnek szánt porszívóztatás után kezdjük el feligazítani.
2011. szept. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ez így van de én nem is állítottam ,hogy rögtön feligazítva kell mennie,söt én csak azt írtam le ,hogy mikor szokták feljebb emelni és mi ennek a célja xd,köszi,a választ!
2011. szept. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ja összekevertelek titeket na mindegy,így is érthetö.
2011. szept. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én is úgy tanultam h nem a marnál. mmint kicsivel fölötte. szóval ne érje el a ló marját, de ne is legyen 10 cm-rel felette.
2011. szept. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61%

Nekem úgy tanították, na meg nem egy helyen olvastam, hogy a mar fölött egy ökölnyivel van a kéz. Végül is ha kívülről nézed magad, akkor a szár meghosszabbítása a könyöködig.

Ha magasan van a kezed, arra készteted a lovat, hogy tartsa magasan a fejét, emiatt sokszor be is ejtik a hátukat vagy szár ellen mennek.

2011. szept. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!