Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire fontos a lovas...

Mennyire fontos a lovas részéről a helyes, pontos lovaglás? Díjlovas pontosság, vagy laza "paraszt" lovaglás?

Figyelt kérdés
Tegyük fel van egy hobbilovas, akinek a lovával nagyon szoros a kapcsolata. Ha ez a hobbilovas nem tud pontosan lovagolni, tehát nem adja megfelelően a segítségadásokat, vagyis annak nincsenek előkészületei (pl. belehajszolja vágtába, anélkül, hogy előtte felhívta volna rá a ló figyelmét), a lába is eléggé lötyög, a szárat is lazán tartja, stb. Másrészt viszont a ló hallgat rá, megvan köztük a ló lovas közti összhang, a ló látszik, hogy szereti lovasát, és fordítva, akkor ez mennyire számít elfogadhatónak? Muszáj díjlovas pontossággal lovagolni, vagy elég ha megvan a kapcsolat? Egyébként elnézést kérek, hogy "paraszt lovaglásnak" neveztem, de remélem megértettétek, hogy mire céloztam.
2011. szept. 28. 13:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
a kettő közt és a minnél pontosabb fele kéne
2011. szept. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

ha nem lovagol más lovon, más nem lovagolja a lovát, és nem árt vele a lónak, akkor nyugodtan, parasztosan is lehet.


De én inkább nem rúgom addog a lovam oldalát amég be nem ugrik, hanem figyelmeztetem, és a megfelelő segítségekkel beugratom. Ott ahol akarom, és nem ott, ahol épp már olyan gyors h kényelmesebb vágtáznia.

No meg ha nem nevezi lovastudásnak, akkor el lehet nézni. csak ne oktasson.

2011. szept. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha tényleg olyan jó a kapcsolat, akkor szerintem már szóra is megy a ló. Nekem például nagyon ritkán kell bármiféle "fizikai segítséget" adni a lónak.
2011. szept. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
én csak röviditek a száron ügetés elött és megemelem a pálcát hogy látja is és már üget,nekem se kell csizmáznom,semmi
2011. szept. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

Valahol a kettő között kell lenni, de inkább a pontosság.

Ha csak magamat nézem: hobbysta vagyok, van egy lovam, edzőm nincs. Vannak hibáim, amiket igyekszem javítani, de azért az ilyen nagy hibákat, mint a laza szár, belehajszolás nem követem el. Nem vagyok díjlovas pontosságú, de szerintem ez nem is baj ezen a szinten.

A lényeg a jó ülés, hogy ne okozzak a zablával fájdalmat a lónak, nem hajtom állandóan egy karámban, mindig rendben tartom a felszerelését. Szerintem ez a lényeg és a szeret.

2011. szept. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát miért az szerinted jó a lónak hogy lötyög a lábad és rúgod az oldalát?

De látom meg ichletett egy másik kérdés (ahol a csaj lovazik videón. :D

A lényeg hogy nem az lenne a fontos hogy díjlovas pontosságával lovagolj hanem az hogy normálisan a kettő között kell lenni.

2011. szept. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ez ügyben maximálisan pártatlan vagyok, kedves előttem szóló válaszadó. Csupán érdekel mások véleménye ez üggyel kapcsolatban, de szó mi szó, érdekes téma. Jól mondod, tényleg a videó ihletett meg. Ha már véleményt kellene mondanom, akkor azt mondom, hogy egy lovasnak a lova érdekeit kell szem előtt tartania, de senki sem hibátlan. Ti mit gondoltok?
2011. szept. 28. 15:28
 8/15 anonim ***** válasza:
62%

Én már azon is kiakadtam, hogy azt a videót lehúzták, bár erős a gyanúm, hogy egy és ugyanaz az ember tette, de ez legyen az én gondom.

Azt mondom, hogy legyen a lovas annyira jó, hogy tudja mit akar a lótól és át tudja adni neki.

Ám az a videó nekem nagyon tetszik, én azt mondtam, amikor néztem, hogy: "Óh, én is ilyet."

Ha a ló és lovas között kapcsolat van az csodálatos és szerintem megéri, hogy nem díjlovas vagy, ha nem versenyre szeretnél menni. Érezd magad jól, játszatok ha ez a cél. Ennyi!

2011. szept. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Előfordulhat. Név nélkül nem lehetetlen. Amúgy azért szólok, hogy nekem is 68%-osak a válaszaim.
2011. szept. 28. 16:18
 10/15 A kérdező kommentje:
Gondolom te írtad azt a videós kérdéshez, hogy mind 68%-osok a válaszok. Ezért mondom.
2011. szept. 28. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!