Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mekkora és mi a minimális...

Mekkora és mi a minimális testsúly, amivel lehet lovagolni?

Figyelt kérdés

Most 87 kiló vagyok, de nagyon szeretnék lovagolni. Talán ettől még menne is le rólam zsír. Szerintetek elkezdhetem?


18/L


2011. szept. 28. 17:44
 1/10 A kérdező kommentje:
*mekkora magasság
2011. szept. 28. 17:44
 2/10 x) ***** válasza:
56%
Hát csak a lovaglástól sosem fogsz lefogyni. Mellette sokat kell edzened és helyesen táplálkoznod. Egyébként bármelyik ló simán elbír, keress erősebb testalkatút, mondjuk hidegvérűt. Egyébként a súlyod miatt kicsit nehezebb lesz lovagolni, ezért jobb előtte fogyni egy kicsit. A lovaglás esetleg feszesítőnek jó. Hidd el, mert 8 éve lovagolok meg lovászkodom de egy kiló nem ment le rólam (nem mintha le akarnék fogyni :))
2011. szept. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem, mivel a minimálisat kérdezte, arra gondol, hogy elég-e a súlya jelenleg, főleg, ha még fogyni is fog valamennyit.

Ismerek 10 éves, gyufaszál kislányt is, aki elbír a lóval, és tud lovagolni. Normális kereteken belül nem számít, hogy mennyi a súlyod, csak ne pónit válassz mondjuk...

2011. szept. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Amikor 15 éves voltam, 72 kg voltam és egy huculon lovagoltam :D , aztán kimaradt pár év és sajnos híztam is ( már június óta fogyózom, eddig 10 ment le) és most 84 kg vagyok a 170 cm-hez. Mostmár nem huculon lovagolok természetesen, de simán megy ilyen súllyal is, ne aggódj! De a lovaglástól ne várj csodát, fogyni nem fogsz, de a combod, feneked, esetleg a karod formásodhat!
2011. szept. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lovagolhatsz ezzel a súllyal. Azt megcáfolnám, hogy nem lehet fogyni. Ha helyesen táplálkozol, akkor a lovaglás, mint sport belesegíthet a fogyásba. De csak akkor, ha mellette egészségesen táplálkozol. A mozgásban nem fog zavarni. Ráadásul a lovon mozogsz ( gondolj csak a könnyűügetésre!) Jómagam 168 cm vagyok, és 64 kg.
2011. szept. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jaaj, maximális súlyra gondoltam :)
2011. szept. 28. 19:22
 7/10 anonim ***** válasza:
én 76 kiló vagyok és egy héten egyszer arab félvéren lovagolok :) nekem egyáltalán nem nehéz :) mondjuk én szőrén megyek, de nyeregben sincs gond :)
2011. szept. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem azért maradjunk 100 kg alatt. Nem tudok róla, hogy hivatalosan van erre valamiféle mérce, de szerintem nincs.
2011. szept. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

jobb helyeken kikötik, hogy nyolcvan kiló alatti lovasokkal foglalkoznak. igazából jó lenne tudni, hogy milyen magas vagy, bár lehet, hogy ha nem vagy 180 felett, akkor egy 18as nyereg kicsi lesz neked.


nekem az a tapasztalatom, hogy a lovaglás inkább izommunka, mármint a pulzusod nem megy fel annyira, hogy a szervezet elkezdje lebontani a zsírt. érdemes lenne kombinálnod valamilyen "tempósabb' mozgással

2011. szept. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tényleg van olyan hely, ahol azt mondják, hogy előbb fogyj le, aztán gyere vissza lovagolni. Az olyan helyen valószínű, nincs olyan ló, ami kényelmesen elbírna. Viszont egy férfi is kitesz 87 kilót és lovagol. Szóval, ha az első helyről elutasítanának, akkor menj tovább, ne add fel!

És én megcáfolnám. hogy a pulzus nem megy fel, és nem lehet fogyni. Én vagyok az élő példa aki 5 hét alatt 9 kilót fogyott. A kollégáim hétről hétre vették észre a változást. Igaz, heti háromszor voltam lovagolni és 2-3 órákat. Hétvégente pedig egész nap kint voltam a lovardába, és segítettem, amit tudtam. Ilyenkor elfelejtettem enni, este pedig örültem, hogy ágyba kerülhettem. Meleg is volt, nem hiányzott az evés.

Amikor elkezdtem lovagolni, akkor elgondolkodtam, hogy valamivel a kondimat növelnem kéne, mert kiköptem a tüdőmet a ló hátán. Egy ideig futottam is, amíg jól nem ment a lovaglás (nem fordultam le a ló hátáról, mert nem bírtam szusszal).

2011. szept. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!