Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a jó istent csináljak hogy...

Mi a jó istent csináljak hogy végre vágtázhassak?

Figyelt kérdés
ahova járok lovagolni egyszerűen nem képesek megtanitani vágtázni (maszek lovarda) , a ló akin lovagolok nem éppen iskolaló,rakoncátlan és önfejű .amivel nekem semmi bajom sincs mert legalább megtanulom hogy kell bánni vele ha baj van, de nagyon idegesít hoyg egyszerűen nem képesek már megtanitani vágtázni. ezzel a lóval nem lehet mert fél kört vágtázik és iszonyatos gyorsasággaal, sőt már egy párszor majdnem lepotyogtam róla mivel bakkolt,meg megdilult. simán elinditani (nem futószáron) nem merem mert még nem érzem magam biztonságban és még kapaszkodnom kell,meg a pálya sem valami nagy és nem szeretnék a falra felkenődni. más lovardába nem tudok menni mert a "rendes" helyek messze vannak és kb 5000 ft lenne 1 óra :S , emellett még azt megemliteném hogy van egy saját lovam itthon de öt se tanácsolták hoyg rajta próbáljam ki mert kitudja mi bajom történne,szóval mit tennétek a helyemben?? nagyon kétségbe vagyok esve :(
2011. szept. 29. 18:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
70%

Az írásod alapján te még a lovaglás alapjait sem ismered.


Én a helyedben inkább kifizetném a távolabbi, de normális lovasiskolát, ahol ténylegesen megtanítanak lovagolni (ahol egyuttal a ló alapvető gondozását is megtanítják), és nem csak engedik, hogy utazz a lovukon.


Ja és eladnám a saját lovamat, ha még lelovagolni sem tudnám rendesen...


Gondolom a ló gondozásához is ennyire "értesz".


Szóval szerintem vagy menj el normális lovasiskolába és tanulj meg rendesen bánni a lovakkal és lovagolni, vagy hagyd a francba az egészet, mert így, ilyen körülmények között sosem fogod megtanulni, és csak az otthoni saját lovad issza meg mindennek a levét.


(A helyesírásról nem is beszélve.)

2011. szept. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
50%
Nem tudsz vágtázni??? Paskold meg a ló seggét, azt hadd szóljon!! Nem kell besz*arni! Vagy hagyni kell, hogy kifussa magát, elfárad és utána ülj rá, nem fog ledobni.
2011. szept. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
66%
Elsőnek igaza 100%ban
2011. szept. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
44%
2.tanácsát meg ne fogadd!Ha ezt teszed csúnyán megtaposhat!Inkább előtte futtasd le körkarámban,viszont utána sem 100% hogy nem fog ledobni!Erősen tanácsolom én is,hogy add el a lovadat,ha nem tanulsz meg nagyon rövid idő alatt legalább haladó szinten lovagolni!Én ingyen lovagolok(apukám által,ő a lovardában dolgozott,mint építész)Hernádon,kitűnő oktatás van.Viszont Hernádon van egy olyan hely is,ahol már úgy látom,szánt szándékkal vannak a lovak "betanítva" arra,hogy ledobják az embereket,nameg 180 cm magasak...
2011. szept. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
A lovadat ne addel, annyi eszed lehetne ,hamár lovadvan hivjál egy lovast, aki kipróbálja esetleg öncsön beléd egykis bátorságot ,mert szerintem ezzel van a baj.
2011. szept. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
51%

Az, hogy van otthon lova még nem jelenti azt, hogy lovaglásra van. Csak magamból indulok ki. Nekünk itthon vannak lovak, de nem (csak) lovaglásra. Mi csak simán kocsiban hajtottuk őket. Aztán jött az én ló-lovaglás őrületem, és elkezdtük őket lovagolni is. Úgyhogy ezzel csak azt szeretném mondani, hogy nem kell mindjárt azt tanácsolni, hogy adja el a lovát.

Ami a lovaglásodat illeti, szerintem ezzel még egyszer nagyon pórul fogsz járni. A ló a leírásod alapján nem iskolaló, valószínűleg nem is eléggé képzett. Vágtában nem szoktuk belehajszolni a lovat, hanem először fel kell hívni a ló figyelmét arra, hogy most valami új következik. Szépen adni neki a segítségadásokat, és úgy "dobni" be vágtába. Ez így nagyon nem lesz jó. Hidd el, én vagyok az utolsó, aki lenéz, vagy okoskodik neked, de tapasztalatból beszélek. Legelőször meg kell tanulnod lépésben, ügetésben, és vágtában mindhárom jármódban biztonságosan ülni a nyeregben kengyel nélkül, vagy tőlem akár szőrén is tanulhatsz, de az hosszabb távon nem jó a lónak. Azután következik az, hogy magad irányítod a lovat, stb. stb. A lóval való bánásmód, lovaglás nem kis felelősség, és nem is veszélytelen.

2011. szept. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
34%
ne legyél türelmetlen :S
2011. szept. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

hát nagyon örülök a kedves válaszoknak...:S

először is mért is az én hibám az hogy ahova járok lovagolni nincs egy normális iskolaló? mért engem kell igy megbántani??? nem tehetek erről egyáltalán. az meg hoyg van itthon egy saját lovam nem azt jelenti hoyg el van cseszve,tökéletesen megyünk lépésben,ügetésben. am meg apukám használja kocsizásra. és sajnálom de a szüleim nem adnak ennyi pénzt arra hoyg elmenjek máshova lovagolni holott otthon van a saját ló,igyse nagyon szeretik hoyg ide járok. miért nem lehet ezt megérteni?? én csak tudni szerettem volna hoyg mit tegyek,de látom ez az oldal teljesen alkalmatlan erre mert itt már csak a cseszegetés folyik. és igen mégis hoyg adjam a segítségeket a lónak amikor még csak a vágta kiülését "próbbálom" tanulni?? nem hiszem hoyg egyből azt tanitanák más helyen is . mégegyszer köszönöm a normális válaszokat :S

2011. szept. 29. 19:41
 9/29 A kérdező kommentje:
jah és kedves első "válaszoló", k*rvára nem tudsz semmit arról hoyg ,hogy látom el a lovam szóval nekem te csak ne pampogj,köszönöm.
2011. szept. 29. 19:43
 10/29 x) ***** válasza:
66%
Ahhoz hogy hogy látod el a lovadat tényleg semmi közünk, de amit az előttem szólók írtak teljesen igaz. Bármilyen tapasztalat nélkül nem fognak téged csak úgy vágtázni tanítani -.- először az kell hogy meglegyen a kellő egyensúlyod, stabil legyen az ülésed, jól add a segítségeket, tudj támaszkodtatni, tudj a lóval együtt mozogni. Azt is tudni kéne kontrollálni ha egy ló bakol vagy ugrál alattad, anélkül semmit se ér a lovas tudás. Amúgy meg ha a kíváncsiságod még nem gyűri le a félelmedet hogy beugrasd vágtába akkor még nem készültél föl rá rendesen. Bár való igaz hogy a lovardai lovaglásról annyit tudok amennyit az alatt a 2-3 hónap alatt megtudtam amíg lovardában dolgoztam.
2011. szept. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!