Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért félek? (lovak)

Miért félek? (lovak)

Figyelt kérdés
egész nyáron munkáért csarébe kaptam napi lovaglást. egész nyáron naponta egy órát lovagoltam és az utóbbi időben ugy jött ki hogy nem tudtam lovagolni. még mindig kijárok hozzájuk, szeretem őket meg minden de nem akarok lóra ülni. talán azért mert utolsó lovaglásomnál nem lehetett megállítani a lovamat csak ugy hogyha az elöttem levő megállt de akkor is csak azért mert a 2ló szoros kapolatban volt egymással. éreztem h majdnem nekiállt vágtázni de én még sak futószáron csináltam és ezért amikor éreztem ntök féltem. nagyon szeretnék megint lovagolni de amint rágondolok nagyon rossz előérzetem támad és nem merek miaata lóra ülni. mit tudnék ez ellen csinálni? lécci csak normáliis válaszokat. előre is köszi. 14/L
2011. szept. 29. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

tudod, nekem amikor leestem mindig azt mondták, hogy AZONNAL vissza kell ülni, hogy a rossz emlék ne rögzüljön! szerintem Neked is ezt kéne! Valahogy erőt venni magadon és felülni, akár csak futószárra, aztán menni fog!

Megkérdezhetem, hogy melyik lovardában adtak munkáért lovaglást?

Köszi

2011. szept. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Ha van rá lehetőséged, próbáld meg karámban, ott nem tud nagyon messzire elvinni :)
2011. szept. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
ehez kéne egy határozott oktató aki vissza ültet a lora ,de mindenképp vissza kéne üljél amint meglesz az elsö siker élményed máris csökken a félelmed régen én is áttestem hasonló szituácion az akkori nagyszerü,határozott edzömnek köszönhetem ,hogy még most is lovagolok.
2011. szept. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
esetleg elmehetsz máshová is, ha a többiektől tartasz, vagy hogy kinevetnek a félelmedért, vagy ilyesmi. Menj el egy barátságos helyre, szánd rá azt a kis pénzt, és mondd el, hogy mi bánt. Akár olyan helyre, ahol eleve van lovasterápia is. Egészen biztosan van olyan hely, ahol adnak Neked nagyon nyugodt, nagyon megbízható pacit. Párszor lovagolj rajt, utána elmúlik.
2011. szept. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ez elött a lovas dolog elött, imádtam lovagolni. ma is kimegyek de csak nézni őket. annyira rossz érzés hogy nem merek felülni rá pedig emlékszem az elsőre milyen lelkes voltam. azt az órát amikor ez a dolog történt végig lovagoltam, és utána egy héttel mentem volna megint és akkor mondtam azt először hogy inkább nem. attól félek megint arra a lóra kerülük. amikor elöször ültem rajta már akkor sem ment de akkor még ráfogtam arra hogy az volt az első hetem amikor mindennap lovagoltam és biztos azért nem ment de most már nem csak egy hete lovagoltam és az a ló fiatal, neveletlen és ezért félek mert még üléssel nem tudom megállítani.
2011. szept. 30. 13:26
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

Mond meg az oktatódnak, hogy a múltkor rossz élményed volt, és arra a bizonyos lóra egyenlőre nem szeretnél felűlni, adjon másikat. És persze futószáron szeretnél gyakorolni még egy pár alkalmat. A futószárazás soha nem ciki szerintem. Én kb 3 év lovaglás után beszéltem az oktatóval, hogy szeretnék egy kicsit futószáron is lovagolni. Még jól is esett.

Én amikor (legelőszőr) leestem a lóról, utána mindíg azon paráztam, hogy mikor fogok már megint leesni. Aztán kb fél évre rá estem végre ismét. Akkor egy pár hónapig semmi bajom nem volt, aztán valahogy megint elő jött bennem, hogy mikor fogok már megint esni? Végül is kb fél évente volt egy esésem. Aztán valahogy megtört ez az "átok". Amikor viszont estem, szinte meg könnyebülést éreztem, hogy egy jó darabig megint nem fokok.

2011. szept. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Ismerősöm lován lovagoltam, míg ő nem tudott, és már jó ideje dolgoztunk együtt, mikor egyszer elvitt. Eszeveszett vágtába kezdett, aztán átlóváltást csinált magától a nagyfedelesben. Sajnos kiesett az irányításom alól, azt pedig nem vettem észre, hogy lépést váltott, ezért másik irányba ment, mint számítottam, de mindegy is volt, csak le akartam kerülni a földre. Hatalmasat estem, utána nem is ültem vissza, mert bolond volt a ló, és csak megismételtük volna a történteket. Akkor ráült ismerősöm, lefárasztotta nagyon, én pedig akkor ültem fel.

Utána sokáig féltem, mikor ráültem, ha kicsit gyorsabban ügetett, megijedtem, vágtázni meg csak futószáron ültem fel rá. De egy idő után kezdtem megint megnyugodni.

Mondjuk én úgy vagyok, hogy ez után is, miután már nem volt ugrálós kedve, kengyel nélkül is mentem pár kört, hiába féltem rajta, mert tudtam, hogy egyszer kibírom, utána nem lesz rossz.


A saját lovamról is estem, holnap lesz egy hete, de rá is, szőrén felültem, mondván ne legyen gond legközelebb. Ő is bolond hangulatában volt... -.-


Szerintem vegyél erőt magadon! Menni fog. Sok sikert :)

2011. szept. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek meg fogom próbálni.
2011. okt. 1. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!