Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet így tartani pónit?

Lehet így tartani pónit?

Figyelt kérdés
sokszor hallottam már hogy amerikában Falabella pónikat tartanak ugy hogy lakásban is.szval elviszik sétálni meg iyenek.(olyan mint a törpemalac) és hogy nekünk van kertünk meg minden és szeretnék igy tartani egy pónit,de nem tudom hogy nem e jelentenének fel...
2011. okt. 1. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
itt még egy kutyáért is feljelentenek,tanyán lehetne de mondjuk én ott se vinném be a lakásba mert a lótartásnak ugy van meg a megfelelö hangulata ha kint vagy az istáloba van a ló ettöl szép az egész állat tartás.
2011. okt. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Érdeklődj utána a jegyzőnél, attól is függ, milyen a telketek besorolása. Amúgy lehet, hogy a szomszédok beleegyezése is kell. De legfeljebb majd megmondod nekik, hogy egy ilyen kis póni jobb, mintha kutyát vinnél oda, mert nem vakog meg vonyít egész nap. =D Ráadásul kevésbé szagos a kakija, mint egy kutyának, és mivel ilyen kicsi, nem is termel sok kakit, de amit termel, azt is megfelelő helyre teszitek.
2011. okt. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 x) ***** válasza:
61%
hát a ló pont nem az az állat amit ölebként lehet tartani :)
2011. okt. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy picike, a falabella/mini shetlandi ugyanúgy ló, mint az összes többi. Szüksége van területre, ahol tud mozogni, továbbá még legalább 1 másik pónira, akivel együtt tud lenni. 1 ló nem ló, fajtától függetlenül csak ménesben érzi jól magát. Ez egy minipónikat tenyésztő oldal, itt tudsz olvasgatni a tartási feltételekről: [link]
2011. okt. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:)mondom hogy van kert , nem azt kell elképzelni8 h egésznap lakásban van:"DDD és a kert sem kicsi:))
2011. okt. 1. 14:32
 6/7 anonim ***** válasza:

a városod honlapjáról le tudod tölteni az állattartási rendeletet, abban megnézed, hogy melyik zónába tartozol (meg van határozva, hogy a bizonyos zónákban milyen és mennyi állat tartható), ezután eleget kell tenned az EU-s követelményeknek (pl trágyatároló)


ja és minimum két pónival számolj, tekintve, hogy társas lények :)

2011. okt. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

13.24-nek igaza van! Amúgy hiába van kert, nem mindegy, hogy szerinted nagy, vagy a ló szerint! A póninak éppúgy szüksége van a mozgásra, mint a nagy lovaknak, tehát nem négyzetméterben, hanem hektárban jó mérni a számukra szükséges helyet. Ekkora kertetek tuti nincs.

Még valami: én már tartottam - kényszerűségből - egy rövid ideig lovat a városban, 1000m2-es kertben. Három lovat voltunk kénytelenek odavinni pár hónapra, nem állítom, hogy egyszerű volt! Kisváros, a városhatártól egyutcányira, de a szomszédok mégis feljelentettek. Pedig még ha véletlenül pottyantott a ló az útra, amíg kiértünk lovagolni a határba, mindig visszamentünk és felszedtük, hogy ne hagyjunk szemetet. A kert arra volt elég a lovaknak, hogy ne az istállóban álldogáljanak, s hogy a mozgásuk meglegyen, reggel-este vittük ki őket. Egyszer lovagolni, egyszer kézen legeltetni. Ez azt jelentette, hogy hajnal fél ötkor már az istállóban voltam, etetés, almozás, lovaglás, hogy beérjek suliba, suli után rohanás haza, etetni, majd ismét ki a lóval, legeltettük egy órát, másfelet, aztán még este is rendre vágtuk az istállót, felszedtük a karámból a trágyát, etettünk... Szóval sokkal nehezebb volt ekkora helyen tartani őket. Plusz a takarmánynak is hely kell, meg a trágyát se tudod hová tenni, havonta hordtuk a szálastakarmányt, szalmát, mert annak a tárolásához is hely kell, plusz utánfutóra pakoltuk a trágyát, amit elég gyakran kellett elvinni. Én meggondolnám az otthoni lótartást, nem könnyű és a lónak sem ideális. Nekünk óriási megkönnyebbülés volt, amikor ki tudtuk vinni őket a tanyára.

2011. okt. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!