Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy szoktassam hozzá?

Hogy szoktassam hozzá?

Figyelt kérdés
a 8éves kancám retteg a vizestálcától. az edzőmet fejrehajította. a másiknak 1x átugrotta, csak 1x. már rég óta mutogatom neki, de retteg. ti mit csinálnátok?
2011. okt. 2. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Szoktasd hozzá, engedd, hogy ő ismerje meg, akkor, amikor akarja. Hagyd, hogy ott kolbászoljon a közelében, te se foglalkozz a cuccal, csak a lóval, adj neki kaját, ilyesmik. Nem kell direkt ráerőltetni, szép fokozatosan szokja meg, hogy az egy hétköznapi dolog, nem valami olyasmi, amivel foglalkoznia kell.

Ezt nem mint lovas mondom, hanem mint általánosan állatokkal foglalkozó ember, ez a legtöbb álaltnál bejön. Ha azt veritek bele, hogy az valami fontos, akkor könnyebben fog félni tőle, mint ha azt látja, hogy az egy hétköznap dolog. Esetleg kivihetitek olyan lóval is, amelyik ismeri, és nem fél tőle, de mindenképpen hagyd, hogy ő kezdeményezzen, ne erőltesd rá.


Persze ha valami lovas megcáfol és tud jobbat, elfogadom, de ez általánosságban a legtöbb állatnál beválik.

2011. okt. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

alapból nem mer odamenni vagy csak akkor ha át kéne ugrani? mert ha alapból fél tőle, akkor én azt csinálnám - ezt tvbe láttam, igaz az kutyapszihológia, de hátha lovaknál is működik - hogy próbálnám odacsalogatni kajával. pl adj neki a tálca mellé a karámba egy kis szénát, vagy pár szem répát tegyél a tálca szélére..ezt addig csináld amíg nem látod rajta hogy fél odamenni..ha idáig eljutottál akkor próbáld meg átugrani vele.

ha csak átugrani fél akkor nincs ötletem mit lehetne tenni :/ majd írd meg mi lett :)

2011. okt. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
csak átugrani féél... köszi :)
2011. okt. 2. 19:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Próbáljátok meg, hogy a vizestálca "fölé" akadályt tesztek. Hogy ott van a kék alul, de bele van kombinálva egy meredekbe, egy oxerbe, vagy valami. A végén már csak egy alacsony rúd legyen a kék fölött, vagy cavaletti. Látni fogja a kéket, de tudja, hogy ott az akadály is, amitől nem kell félni. Ha megy, akkor el lehet hagyni a rudat :)
2011. okt. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
így csináltuk de nem jött be :S
2011. okt. 3. 17:44
 6/8 anonim ***** válasza:

Értem.

Illetve nem, nem értem. Azt mondod, hogy csak akkor nem megy, ha át kell ugrani? Különben meg nincs vele gondja, kék nejlonon, vízen gond nélkül átsétál, stb?

2011. okt. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
mondjuk úgy hogy nem szeretné átlépni, vagy átugrani...
2011. okt. 4. 17:53
 8/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok. valamelyik nap böngésztem a neten, és rátaláltam Pataky Kata oldalára. ő Monty Roberts instruktora, tehát ismeri mindazokat a módszereket amelyeket Monty is. www.patakykata.hu

itt tudsz neki kérdést írni, és ha kell el is megy segíteni, bár arra szerintem nincs szükség. :) szerintem biztos tud valami tuti megoldást :)

2011. okt. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!