Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért tapasztalható teljesítmé...

AM33 kérdése:

Miért tapasztalható teljesítményingadozás lovagláskor?

Figyelt kérdés
Kezdő lovas vagyok. Azért teljesen tisztában vagyok azzal, hogy egy másik élőlénnyel, a lóval dolgozom együtt, akinek ugyanúgy vannak hangulatváltozásai, mint nekünk -- ezért is különleges ez a sport. Mégis, ha azt tapasztalom, végre ráéreztem valamire, másik alkalommal nem úgy megy, ahogyan szeretném. Mitől áll fenn az egyszer fent, egyszer lent állapot? Ha valamit elsajátítottam, miért van visszaesés, utána meg szinte szárnyalok?
2011. okt. 4. 07:21
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Tök jó volna, hogyha értelmezni is tudnád amit írsz, tekintve, hogy leírtad a választ: a ló élőlény. Azmeg, hogy egy élőlény mért nem nyújt egyenletes teljesítményt a saját tapasztalatidból emberként is kitalálhatod. De segítek: éhes, szomjas, nyűgös, peteérése van stb.
2011. okt. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%

kimondtad. hangulatváltozás. lehet hogy észre se veszed.lehet egyik nap végre rájöttél az ügetés ritmusára, de másnap már belül izgulsz hogy meg tudd megint csinálni. vagy épp rosszkedvü vagy,megérzi a lo, vagy ha félsz valamitöl. vagy épp menstruálsz(ha lány vagy)

de ha a ló már máshogy lép mint tegnap akkor az is befolyásolja. föleg kezdöknél.

majd ha rutinos leszel jobban megmaradnak. én nemrég voltam terepen, 3 év kihagyás után. addig lovat se láttam. nem vagyok profi, mondjuk ugy hogy fennmaradok a lovon.vágtában is. de a stilusomon van mit csiszolni. nagyon féltem remegtem mert olyan rég volt.de mindne szuper volt és ugyanott folytattam ahol abbahagytam. jo érzés volt.ez olyn mint a bicikli. egyszer megtanulod, 10 év után is fel tudsz rá ülni.

2011. okt. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon jól tudom, mit írtam le! Nem a lovat/lovakat okolom, ha nem úgy megy valami, ahogyan szeretném. A második válaszadóval értek egyet: bennem van még biztosan némi szorongás, izgalom, arra való törekvés, hogy jól csináljam, mert mindig törekszem a maximumra! A sok rutin majd segít!

Köszi a válaszokat!

2011. okt. 4. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!