Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért tudom csak nehezen...

Miért tudom csak nehezen rászedni magam, hogy felüljek rá?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves lovam. Most van belovaglás alatt, heti 1-2 felülök rá egy kicsit én is , de csak lépni, ügetni futószáron. Amúgy nem nagyon tudok még jól lovagolni, a vágta is döcögősen megy még.

Néha olyan nehezen szedem rá magam, hogy felüljek rá. Félre ne értsétek imádok lovagolni!!! De még annyira nem érzem biztosnak a lovat, pedig nyugodt meg minden de azért bennem van, hogy még ijedősebb, nincs annyira hozzászokva és megugorhat vagy beugorhat vágtába, és mint mondtam nem megy olyan jól még nekem.

Hogyan szerezhetnék több kedvet megy egy kis önbizalmat?

Amúgy az edzőm mondta, hogy érdemes lenne ráülnöm lépni és egy kicsit ügetni, hogy szokjuk egymást.

Nem kérek letolást meg ilyeneket!


2011. okt. 4. 20:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%
szerintem nem kell ezt erőltetni. főleg, ha még ő is csak az alapokat tanulja, akkor lehet, hogy jobb is, ha egy tapasztaltabb valaki segíti. addig te is gyakorolj képzettebb lovakon, ha van rá lehetőséged, és majd "félúton" találkoztok, ha kell :)
2011. okt. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
56%

Ezt inkább valami pszichológia rovatba kellett volna írnod...

A félelmeidet úgy tudod eltűntetni, hogy szembenézel velük. Felülsz rá, és nem lesz baj. Ha meg mégis leesel, akkor mi van, rengetegen estek már le lórol, és semmi bajuk nem lett, neked se lesz. Erre koncentrálj, ne arra, hogy úristen, mi fog történni. Próbáld a saját gondolataidat kontrollálni.

2011. okt. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Semmi gond, akkor mersz majd felülni rá, ha lesz biztonságérzeted, ehhez pedig rutin kell. Azt ajánlom, gyúrj rá a kengyelnélkülizésre, akkor fejlődik az egyensúlyod és a szorításod, a csikódra pedig akkor ülj fel, ha biztosnak érzed magad. Nem hiányzik az, hogy felülj, izgulj, ezt átvegye az érzékeny csikesz, tényleg megugorjon, és rossz kimenetele legyen a dolognak. Futószáron továbbra is próbálgasd lépés ügetésben, de amíg nem vagy biztos magadban, nem kell erőltetni a dolgot.
2011. okt. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális, amit érzel. Az előttem szólok már leírtak mindent. Lehet előbb meg kellene jobban barátkoznod a lóval, hadd szokjátok még jobban egymást, Fiatal még, és belovaglás alatt van, tehát te sem tudod, hogy hogy reagál bizonyos helyzetekre. Ezért is van benned az ismeretlentől való félelem. Mivel még nem tudsz olyan nagyon jól lovagolni-ahogy írtad, ezért is benned a szorongás. Tudod most azt kellene csinálni, hogy egy kicsit elfelejted az egészet, és ráülsz egy tapasztaltabb lóra, ha van rá lehetőséged. Gyakorolsz még, és közben ezzel a 4 éves csikóval is foglalkozol-ha nem nyeregben, akkor az istállóban. Olyan legyen veled, akiben bízol, aki téged is nyugtatgat. Sok szerencsét!
2011. okt. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Ez egy természetes félelem. Egy bizonytalan lovasnak egy belovaglás alatt álló lóra felülni nem egy életbiztosítás. Foglalkozz vele földről sokat, úgy is ki lehet alakítani egy jó kapcsolatot. Amíg a lovadat belovagolják, te addig megtanulsz normálisan ülni. Ha mindketten készen álltok ,akkor majd ráülsz és együtt fejlődtök tovább.
2011. okt. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
most tudom,hogy megint ere a válaszomra ugatni fognak egy páran de konkrétan nem érdekel,szoval nem letolásnak szánom meg nem lenézésnek de egy kezdönek nem egy belovaglás alatt álló lovon kéne megtanulnia a dolgokat ez a lonak és a lovasnak is rossz lehet egyaránt ha valami nem ugy történik ahogyan kéne.
2011. okt. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

mintha én tettem volna fel a kérdést:D

kedves kérdező nekem is van egy 4 éves kancám és nekem is nagy győzköds kell hogy felüljek rá mert tudom hogy ijedős,nnem mindent tud még,ficánkol. Énis még csak tanulgatom a lovaglást,szóval nem vagyok profi,de ha a lovardába kell menni repülök,ha meg itthon..... de én biztosra tudom hoyg azért mert féel tőle,és nemtudom hogy mit tehetnék ellene.

2011. okt. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne erőltesd a felülést - a ló is csak most tanulja a dolgokat, kifejezetten ártana neki, ha nagyon hiányos tudással lovagolnád. Az a legjobb, ha már jól belovagolt lovakon gyakorolsz, tanulsz, s közben szakember képzi a lovadat. El fog jönni az idő - te magad is megérzed majd - amikor már jó lesz elkezdeni a közös munkát. Addig csak tanuljatok mindketten.
2011. okt. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Utolsó, akkor elég b*lfasz vagy.. Le lehet pontozni, de basszus emberek, az egy csikó!!!! Még tapasztalt lovas is nagoyn könnyen elronthatja, nem hogy te, aki pl vágtában még téped a száját, stb... Nem csikón kell lovagolni tanulni, 10 év lovas tapasztalat alatt nem is hagynék embert csikóhoz nyúlni... Ne legyél erre olyan büszke utolsó, mert egyáltalán nem nagy dicsőség, hogy elcseszed a lovad...
2011. okt. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Bocs, utolsó előtti, közben érkezett még egy válasz...
2011. okt. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!