Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovak is felpufódnak ha...

A lovak is felpufódnak ha vizes füvet esznek?

Figyelt kérdés
Ehhez nagyon nem értek,de a nyulaimból indulok ki és tudom,hogy nemkik nemszabad engedni,hogy vizesen egyék a füvet mert akkor felpufódnak és meghalnak. :/
2011. okt. 4. 20:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Megszokás kérdése! A nyulak sem puffadnak fel tőle, ha úgy vannak tartva, hogy folyamatosan legelik a füvet. A lovak esetében maga a szénáról széna+legelésre változott étrend is kólikát okozhat, ami valamelyest a puffadásra hasonlít. Ezért a nem-legelős lovakat fokozatosan szoktatjuk a legeléshez, először csak 15 percre engedjük ki, majd szépen lassan elérkezik az az idő, amikor egész nap kinn lehetnek a legelőn. Nekem a nyulaim is szabadon vannak egész évben a kertben, de még egyiknek sem lett semmi baja, mert ők így nőttek fel.
2011. okt. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1.válaszoló..elvagy tájolódva ;)
2011. okt. 4. 20:52
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Persze, a vadonban is elpusztulnak, ha hajnalban vagy eső után lesznek éhesek.
2011. okt. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező, nem értem, hogy az első válaszoló miért van eltájolódva, teljes mértékben igaza van.
2011. okt. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Én sem értem, hogy miért lenne az első válaszadó eltájolódva. Válaszolt a kérdésedre, teljesen normális hangnemben, és nem is mondott butaságot.
2011. okt. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%
Nagyszüleim annak idején ha sok nedves füvet evett. és felpuffadt egy békát dugtak le a torkukon a paciknak, az felugrálta a letapadt füvet.. Tanyán éltek, nem tudom ma mi a legjobb megoldás
2011. okt. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
Én azt tudom mondani kérdező, hogy nekem voltak nyulaim ,sosem adtam nekik zöldet, de ha megdöglött belőlük ,mindnek felfúvódott a hasa,Úgyhogy valami tévedésben vagy,a ló nem nyúl.D
2011. okt. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 x) ***** válasza:
31%
Speckó a lónak semmi baja nem lesz tőle.. szokatni kell hozzá pár napig aztán annyi vizes füvet eszik amennyit akar. Amúgy meg a nyúl biztos hogy nem döglik meg egy kis puffadástól.
2011. okt. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Általában mindég züldet adok, mint mostis, demikor a nyúl hasa megnő, akkor már megis döglött.
2011. okt. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ha már enyire átértetek a nyulra akkor hozzáteszem,hogy csak a vizes fütől puffad fel vagy ha víz mellé kap füvet (felpuffad)


ló:a lónak nem lesz baja töle más a bélrendszere mint egy nyulnak vagy más állatnak.

2011. okt. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!