Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit jelentett, miért csinálta...

Mit jelentett, miért csinálta ezt a lovam?

Figyelt kérdés
Karámban nem nagyon érdekli mitcsinálok, régen mindig bújt,jött,de most vagy eszik,vagy pihen, és soha nem jön oda hozzám,sőt néha ott is hagy,nem zaklatom,a lényeg hogy ha kiviszem minden tökéletesen működik. De ma többször is odajött, megszagolgatott,aztán elment, beállt a sarokba, de nem telt bele egy perc mire visszajött,követett minden hova. Aztán én "bealudtam" ő pedig végig szagolgatott meg a vállamra tette az állát, megnyalta az arcomat.. Aztán elkezdte a felső ajkaival birizgálni a hátamon a felsőt, aztán finoman belecsípett,de csak a felsőbe, és meghúzta, ezt többször is, figyeltem nem sunyított. Nem volt erőszakos és nem okozott fájdalmat, ezért nem csaptam oda,mert nem harapott. De valamiért mégsem értem a viselkedését. Régen mindig odahöhögött, jött, bújt, de egy bizonyos esemény óta már nem csinálja, viszont ha kiviszem mindenhova követ,mindent megcsinál,békés,szóval nemtudom.. Fura. Ötletek?? :)
2011. okt. 5. 19:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mi volt az a bizonyos esemény??

és mennyi idős a ló?

2011. okt. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem értem mi a bajod vele. A leírtak alapján nekem tök normálisnak tűnik a lovad. Tisztel téged, követ sőt még vakarászik is, amit csak a legjobb barátjukkal szoktak csinálni. Az én lovam is sokat vakargat a fogaival. Ha a bőrömön csinálja, az elég kellemetlen, pulcsin keresztül viszont tűrhető. Csak kedveskedni akar ezzel.
2011. okt. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

4 éves.

Hát több is volt. Aztán kihúztam nála a gyufát. Kikészítettek a családi gondok és örökölten hirtelen haragú vagyok, ezért megesett egyszer hogy hülyeség miatt büntettem, továbbá ideges típusom miatt az elmúlt 1 év nem volt valami felemelő, 2-3 hetente 1 hét puszipajtáskodás, höhög nekem,rohan,aztán fapofával bámul ha megjövök. Jöhetnek a negatív kommentek, de azt kell hogy mondjam, amióta parellizek vele, teljesen megváltoztam. Nem csak a lovakkal való viselkedésem, hanem az emberekhez való hozzáállásom, illetve az életmódom is változott. Szóval annyi volt az a nagy esemény ami után egy hétig békén hagytam, és elkezdtem vele újra felépíteni a kapcsolatot, hogy sírva mentem ki hozzá hogy megvígasztaljon, aztán mikor otthagyott, meg leszarta a fejem, tisztára bedühödtem és vasvillával rácsaptam a karámrúdra, elkezdett rohanni, és mikor közel ért ráütöttem. 3 napig sírtam, azóta is bűntudatom van, sajnos saját hibáiból tanul az ember. De kéééérlek titeket ne jöjjetek azzal mekkora barom vagyok :( 1. tudom 2. nem ismeritek a hátterét.. elmondtam mi történt..


Viszont a bizalom lassan helyre áll közöttünk , ha kiviszem a karámból teljesen más lesz a viselkedése, úgyvagyok vele hogy karámban ha nem akarja, akkor békén hagyom, az a saját territóriuma.

2011. okt. 5. 19:53
 4/11 anonim ***** válasza:

Igazából még fiatal és szerintem bizonyos mértékű fenyítés kell is (a ménesben is párszor oldalba rúgnák).

semmi baj se veled se a lóval..

Am. ültél már rajta? :)

2011. okt. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló :)


Nincs vele semmi bajom :) csak nem értem

2011. okt. 5. 19:59
 6/11 A kérdező kommentje:
igen kb. tavasz óta lovagolom rendszeresen :) már 3 évesen is bevolt lovagolva, de nem túl nagy ló (158 cm sportló) én meg magas vagyok (59 kg kb amúgy) és olyan kis fejletlen kiscsikóka volt hogy inkább hagytam és mikor betelt, izmosodott,akkor ültem rá. Mindentől félt, a madártól is, most már mint egy tank, bármin átmegy, árkon-bokron :) Büszke vagyok rá. AMúgy kanca
2011. okt. 5. 20:00
 7/11 anonim ***** válasza:

semmi baj ne lesz vele. jó így ahogy csinálod. és jó volt azt olvasni hogy hagytad fejlődni.

végre egy felelősségteljes lótartó!

Gratulálok sok jó évet neked meg a lovadnak is.

2011. okt. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm :) de az pontosan mit jelent hogy otthagy de azért mégis csak visszajön? velem szeretne lenni vagy csak unatkozik?
2011. okt. 5. 20:13
 9/11 A kérdező kommentje:
ja meg nyalogatta a pólómat is, pedig van előtte 2 féle só és nyalja..:)
2011. okt. 5. 20:15
 10/11 anonim ***** válasza:
szimplán unatkozott,de mégis visszament, mondjuk az enyém is szokta csinálni hogy kerül egyet a karámban és utána visszajön. :D
2011. okt. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!