Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy csináljam? (lent)

Szofivamp kérdése:

Hogy csináljam? (lent)

Figyelt kérdés
Mikor terepre megyünk ki lovagolni, az én lovam majdnem mindre rárúg. Próbálok távolabb menni meg megfogni de valahogy nem sikerül. Már a többieknek is mondtam, hogy vigyázzanak, de ha megrúgja az egyik lovat a lovam, én érzem magam hibásnak. Valami tipp?
2011. okt. 8. 15:36
 1/8 x) ***** válasza:
Csak a lovakra rúg? Menj mindig hátul erre az a megoldás...
2011. okt. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amikor rúgós lovat kaptam, mindig hátul lovagoltam, ha viszont fűre-fára rárúg, lehet, hogy csak kiakarja magát tombolni. Mesélnél erről részletesebben? Így csak találgatni tudok, és kicsit nehéz megmondani látatlanban.
2011. okt. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szólj a mögöted lévönek,hogy tartsa be a 2 lohosznyi távolságot egyébként ha rug a ló a többi lora akkor egy piros szalagot szoktak tenni a farkába ez a nemzetközi jelzés aki meg nem tudja az vesen magára.
2011. okt. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Piros szalag, hogy még véletlen se felejtsék el, vagy keverjék össze más lovakkal. Menj hátul, így nem tud megrúgni senkit. Ha azért csinálja, mert tele van, akkor futószárazd le előtte, és úgy menj ki vele, ez talán megoldás lehet...
2011. okt. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nyulbarát előtti vagyok. Az igaz, hogy piros szalagot szoktak tenni a ló farkára, de sokszor ezt figyelembe sem veszik. Egy csomó példát feltudnák sorolni, főleg a rendezvényeken, versenyeken. Egyszerűen hiába van ott a piros szalag, és hiába tudja az illető, de már a lovam hátsójába mászik. A saját lovam amúgy is elég "veszekedős" kanca. Kicsit túl domináns, és ki nem állja az idegen lovakat. Egyszer majdnem az edzőm, és a mellette álló két lovas közé ugrott, mert egyik eszetlenkedett, és "csak wiccből" nekem jött szándékosan, csak úgy poénból. Még jó, hogy résen voltam, és megelőztem a bajt. De az biztos, hogy az edzőm ugrólovakat megszégyenítő magasságokba ugrott.
2011. okt. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amúgy ez verseny előtt, a melegítőpályán volt.
2011. okt. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha ott a szalag, már nem a te felelősséged, hogy a lovad megrúg valakit. Nyilván nem arra godnlok, ha egy embert, de ha valaki olyan idióta, hogy látja, de melléd megy a lovával, akkor azon kívül, hogy megpróbáld te elkerülni a balesetet, mást nem nagyon tehetsz..:/ Ha ennyi esze van, és össze akarja rúgatni a lovát, akkor ez van..
2011. okt. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Én is egy kancán lovagolok és csak lovakra rúg. Igen már próbáltam hátul menni csak vágtánál vgay ügetésnél mindig beleőzök..próbálkozom és köszi a szalagos tanácsot is majd kipróbálom :)
2011. okt. 8. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!