Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a kancát arab telivér vagy...

Ha a kancát arab telivér vagy angol telivér ménnel fedeztetem be, akkor jó esély lesz rá, hogy a csikóba meglesz a sebességre való hajlam?

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
igen
2011. okt. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
de az csak fv lesz
2011. okt. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
az mindegy, hogy fv vagy sem, hanem az a lényeg,hogy a sebességre való hajlam meglesz-e benne
2011. okt. 8. 16:58
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Arab az nem gyors, inkább tüzes.
2011. okt. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
jó esély van rá,sok telivéres tulajdonság lesz a csikoban.
2011. okt. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagy valószínűség szerint gyorsabb lesz, és finomabb, ha angol telivérrel fedezteted. Megvan rá a lehetőség. Az arab a szívósságot, a kitartást és a temperamentumot örökíti át..

Fajtiszta nóniusz kancámat angol telivérrel fedeztettem finomítás céljából, és azt kell mondjam, hogy az eredmény egy sokkal sportosabb, finomabb, gyorsabb, robbanékonyabb csikó lett. De azt hozzátenném, hogy mielőtt erre vállalkoztam volna, kikértem néhány szakember véleményét a dologgal kapcsolatban. Amúgy meg hobbi célra tartom, és néha részt veszünk fogathajtó versenyeken.

2011. okt. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Erre a kérdésedre ne a neten keress válszt! Ez nem olyan egyszerű kérdés, mint ahogy azt gondolod. Nem egy angol és nem egy arab fedezőmén van! A sebességről inkább az autósportban beszélünk a lovassportban inkább gyosaságként emlegtik. Jó esély lesz rá, de arra is, hogy az angol telivér túlfűtöttsége, néha agyassága, a csikóban is megmutatkozik és nem biztos, hogy azt éred el amit el akartál érni! A tenyészés nem matematikai átlagszámítást jelent! Az sem mindegy, hogy a kanca milyen, sokan belestek abba a hibába , hogy egy jelentéktelen kancát telivérrel fedeztettek és nem a várt eredményt kapták! Azt illik szem előtt tartani, hogy az öröklött tulajdonságok nagyobb százalékáért a anya génjei a felelősek.
2011. dec. 4. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!