Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül egy hobbyló...

Mennyibe kerül egy hobbyló tartása egy évben?

Figyelt kérdés
A szomszédos lovardában tartanám (tényleg közvetlen a lovarda mellett lakunk), ahol havi 35 000 a bértartás, de ha megegyezünk a tulajjal hogy én etetem és trágyázom, akkor kevesebbet kell fizetnem. Mindennel együtt évi 500 000-el kijönne, vagy többel kell számolnom?
2011. okt. 9. 14:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Most mivan? Ha kiszámoltad hogy neked évi 500 akkor annyi, persze optimális esetben. Mert ugye állatorvosi költség bármikor lehet.
2011. okt. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Számold még bele az esetleges patkolást is. Nem kötelező persze, de ha kemény a talaj, akkor szükséges. Vakcinák, állatorvosi költség. A táplálék kiegészítők is benne van a havi 35 000 Ft-ba? Na meg féreghajtót is kell venni. Vagy, ha mondjuk lószállítót bérelsz, az is plusz költség. Hát azt hiszem ennyi lenne. Ha eszembe jut még valami, akkor írok, vagy más ír.
2011. okt. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Évi 500 000-et tudok rááldozni. Arra vagyok kíváncsi, hogy ez elég-e szerintetek?

A 35 000ben csak a napi széna és abrak van benn, táplálék kiegészítőt lehet külön kérni, de az plusz pénz.

2011. okt. 9. 15:18
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Milyen fajta lovad van? Ha legelőn van, meg abrakot kap rendesen, és nem dolgozik sokat, akkor nem szükséges a táplálék kiegészítő. Ha viszont elkezd soványodni, akkor előfordulhat, hogy féregírtó (amit bizonyos időszakonként szoktak adni neki), vagy táplálékkiegészítő kelleni fog, vagy kálcium. Ha pl. a ló a földet eszi, akkor mindenképpen szüksége van vitaminokra és ásványi anyagokra.
2011. okt. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Szűken, de belefér, ha nem adódik semmi baj.
2011. okt. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Most fogok venni lovat és csak szeretnék előre tájékozódni.
2011. okt. 9. 16:58
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Sosem vennék lovat azért, hogy bértartásba vigyem ,a gyerekedet sem viszed, nagyon ellene vagyok, ha nemtudom magam ellátni ,akkor nézegetném a más lovát.
2011. okt. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

miért kell táplálékkiegészítő?? gondolom a kérdező nem viszi a lovat nagy díjakra (mivel leírta hogy hobby ló)

A havi 35-ben benne van a körmölés és a patkolás?

mert ha nem az 2 havonta plusz olyan 5000 kb+állatorvos és féregtelenítés+felszerelések meg ugye ami nélkülözhetetlen a nyalosó is.

2011. okt. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A 35 ezerben benne van a pályahasználat, állandó férőhely az istállóban (csak éjszaka és fagyban vannak bent), karámozás, napi ellátás rezsivel (víz és áram használat, abrak, széna, szalma, trágyázás). Mivel ott lakom a lovarda mellett, a napi munkák nagy részét át tudom vállani és így kevesebbet kell fizetnem. Az állatorvos, a felszerelések és a kovács nincs benn az árban, de remélhetőleg csak körmölni kell majd. A féreghajtó és az oltások mennyibe kerülnek?
2011. okt. 9. 20:26
 10/12 anonim ***** válasza:
Mennyél a gyógyszertárba ott pontosan megmondják, meg az állatorvoshoz, itt a pancserektől nemkapsz olyan pontos választ.
2011. okt. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!