Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ugratás? Hogyan? (lenn)

Ugratás? Hogyan? (lenn)

Figyelt kérdés
mekkora akadálynál kell kikönnyiteni és mekkora akadálynál nem kell még?
2011. okt. 11. 00:06
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Kikönnyíteni mindig kell, csak az akadálytól függ, hogy mennyire. Szerintem olyan 100-110 felett kell jobban, és előrébb is dőlni. Ugrattam anno szőrén, és kb. ennél a 110-es magasságnál kezdett kényelmetlenné válni.
2011. okt. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
mi most 30-40-50nél járunk csak
2011. okt. 11. 11:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne ugrass hozzáértő segítség nélkül!!! Az ugratás mikéntjét nem lehet megtanulni itt, vagy könyvekből! Keress egy edzőt, aki segít, addig ne próbálkozz, a lónak is és neked is veszélyes így és ráadásul rögződik egy csomó hülyeség, amit később nagyon nehéz lesz (vagy lehetetlen) kijavítani.
2011. okt. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Gabka77:

Szerintem a kedves kérdező egy szóval sem említette, hogy nem edző felügyeletében lovagol. De lehet, hogy csak én voltam figyelmetlen, akkor bocsánat.

2011. okt. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ugratni csak edzővel,alapokat már edző nélkül
2011. okt. 11. 19:35
 6/8 anonim válasza:
minden kicsi akadály fölött ki kell könyníteni, ezzel tehermentesíted a ló hátát...
2011. okt. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, kérdező, de ezt nem értem. Mi az, hogy alapokat már edző nélkül? Ha van edződ, akkor ő pontosan meg fogja neked mondani, mit csinálj, ha ugratsz, vagy a kis akadályt ugratod edző nélkül? Ez lenne az alap? Erre vigyázz, mert nem az akadály mérete lesz az, ami miatt edző kell, hanem az ugratás mikéntje, márpedig akkor is jól kell csinálni - főleg az elején!! - ha csak 50cm-es az akadály. Nem az tud ugratni, aki megmássza az egynegyvenes oxert, hanem az, aki jól lovagol rá az akadályra, jól könnyít és jól lovagol tovább az ugrás után. Ez pedig nem olyan egyszerű, mint azt gondolják.
2011. okt. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ha csak terepre megyek vagy alakzatokat lovagolok pályán,azt csinálom egyedül
2011. okt. 12. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!