Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudom üléssel megállítani?

Hogyan tudom üléssel megállítani?

Figyelt kérdés
sokan mondták már hogy nem nehéz meg minden de nekem nem megy. mondjuk elméletben se tudom nagyon. csak azért kéne mert ha kantárral nem áll meg akkor már csak az maradt. multkor is jó jött volna amikor fiatal és neveletlen lovon ültem és nem hallgatott a kantárra. előre is köszi az értelmes válaszokat 14/L
2011. okt. 11. 19:05
1 2
 1/16 x) ***** válasza:
64%
Hátrébb helyezed a súlyod a nyeregben és a lábadat előrefelé mozdítod (mint a hátralépésnél)
2011. okt. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
nem tudom hogy kell hátralépni xD bocsi. amugy nyeregben üljek kicsit hátrébb? vagy előre fele dőljek? hhogy helyezzem hátra?
2011. okt. 11. 19:12
 3/16 Alois_ válasza:
48%

Íme, egy értelmes válasz; el is küldhetsz utána a ...

De az az igazság, hogy hülyeséget kérdezel.


"mert ha kantárral nem áll meg akkor már csak az maradt."


Ugye ez egy vicc ? Ha úgy akarod megállítani a lovat, hogy elkezded húzni a "kantárt" (inkább szárat... ), akkor ott már baj van...


Először is, kérd meg az oktatódat, hogy tanítson meg a helyes segítségadásra, ami NEM szárhúzogatás.


Másodszor, szerintem neked semmi keresnivalód egy "fiatal és neveletlen" lovon. Legalábbis, ha "neveletlen" alatt azt érted, hogy nem teljesen belovagolt. Most komolyan...


Jó tanulást.

2011. okt. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
nem rángatom a szárat. megtartom és kicsit húzom. ugy ahogy kell. a neveletlenen meg azt értem hogy nem annyira hallgat a lovasára és nehéz vele bánni...
2011. okt. 11. 19:14
 5/16 x) ***** válasza:
79%

Gyakorlatilag hátradőlsz. A hátralépés meg annyi hogy a lábaddal piszkálod a vállánál (nem tudom hogy érted-e)

És tényleg az oktatódat kellene megkérdezned mert nehéz ezt így elmagyarázni.

Az meg ha egy ló nem érzékeli és figyelmen kívül hagyja a lovas jelzéseit akkor az először is nevelési és belovaglási probléma. Másodszor pedig nem megfelelő a segítségadás. Gondolom ha a legapróbb szársegítségre nem állnak meg a lovak akkor jó kemény szájúak lehetnek...

2011. okt. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

váll kicsit hátrébb jön, derék, hasizom megfeszít

láb marad a helyén, finoman tart.

2011. okt. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek amint lehet gyakorolom.
2011. okt. 11. 20:16
 8/16 anonim ***** válasza:
76%

A súlyod hátrébb helyezed és rá nehezkedsz a farcsontodra, mintha pl. tanügetnél és a lábaid a ló oldalához zárod.

Egyébként pedig nem egy húzással kell megállítani a lovat hanem határozottab szársegítséget adni, tehát erőteljesebben , és egyformán játszol mindkét szárral miközben óvatosan húzod.

2011. okt. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
köszönöm utolsó ment a like :)
2011. okt. 11. 20:21
 10/16 A kérdező kommentje:
persze a többieknek is akik rendes választ adtak :)
2011. okt. 11. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!