Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell a lovat hátraléptetn...

Hogy kell a lovat hátraléptetni, és hogy csináljam, hogy ne tépjem a száját? Hogy használjam a szárat, hogy lehet puha kézzel lovagolni?

Figyelt kérdés
A Gyakorikérdésekoldala azrt van hogy kérdéseket tegyünk fel. Az aki tanít nem hivatásos edző ezért nem is tud válaszolni erre. A ló száját viszont nem szeretném tépni. Most sajnos nincs más lehetőség. Gondoljátok végig, hogy a lónak tesztek szivességet ha válaszoltok, és nem nekem.
2011. okt. 11. 22:06
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Keress valakit, aki tényleg hozzáértő. Itt akár én is mondhatnék neked valami baromságot, és odaírhatnám, hogy 20 éve lovagolok, és elhinnéd, mert nem tudod leellenőrizni. Mellesleg ha ezt nem tudja az oktatód, akkor lehet hogy más dolgokat is rosszul tud...

Egyébként meg igenis van más lehetőség: egyszerűen nem lépteted hátra, amíg nem tudsz kíméletesebb módszert. Ne gyere érzelmi zsarolással, nem fog senki pisztolyt a fejedhez, hogy ezt csináld vele.

2011. okt. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem akarok senkit érzelmileg zsarolni de a lónak a száját se tépni. Nem muszáj válaszolnod de nekem nincs rá lehetőségem máshova menni.
2011. okt. 11. 22:22
 3/10 x) ***** válasza:
Kezdjük ott hogy a szárnak szinte semmi szerepe nincs a hátralépésben :) a lábadat előrefelé nyújtod és piszkálod vele a ló vállát. De természetesen ezt is meg kell tanítani a lónak valamilyen szinten, tehát csak a jól képzett lóval lehet megcsinálni.
2011. okt. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 x) ***** válasza:
Ja és vigyázz mert egy problémásabb tapasztalatlan ló könnyen tud belőle ágaskodni.
2011. okt. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó válaszoló! :) Két különálló kérdés volt.
2011. okt. 11. 22:58
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hátraléptetés: Először is álljon a ló alapállásban, lehetőleg mind a négy lábán. Ebben a helyzetben a kezed laza (nincs nyomás a ló szájában), a lábaid finoman a ló oldalához simulnak. Ahhoz hogy hátraléptesd, az előre irányuló mozgását a zablával kell gátolni (ne húzd vagy tépd a szárat, csak annyira fogd, hogy ne tudjon előre lépni). A lábaidat kicsit emeld előre, hogy mélyebben tudj beleülni a nyeregbe és közben zárjon a csizmád.

Egy olyan lónál, ami ezt még nem tudja, edző nélkül semmiképp se próbáld meg mert a ló ezt egyfajta büntetésként éli meg (pont az ellenkezőjére utasítod, mint amit eddig megtanult). Így nagyon csúnyán el lehet rontani egy lovat, amit aztán sokkal nehezebb rendbe hozni.

Puha kéz: A zablától indulva a csuklóidon át a könyöködig egy tökéletesen egyenes volalnak kell lennie miközben a felkarod lazán a testedhez simul. A szár sosem lötyöghet, mint egy pálcika végig egyenesnek kell maradnia. Ezenkívül fontos, hogy a kezednek nem szabad fél vagy 1 kg-nál többet éreznie. Inkább legyen túl laza, mint túl feszes a szár. Amikor lovagolsz, tudnod kell hogy a ló egyik legérzékenyebb pontja az ínye, amire a zabla feszül. Fájdalmat, sőt komoly kárt is okozhatsz a ló szájában, ha túl szorosan fogod, vagy laza szár mellett folyamatosan belerántassz. Az edzőm szerint úgy kell fogni a szárakat, mint ha két söröskorsót vinnék xD

2011. okt. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! Jó a hátraléptetést kihagyom akkor nehogy kárt tegyek a lóban. A laza szárról is köszi. Sokat segítettél.
2011. okt. 11. 23:44
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszerűen csinálom, de minden lónál más válik be. Volt egy ló akit hajtani kellett csizmával hajtottam és szárral tarottam nem engedtem(nem húztam). Egy másiknál az vált be hogy a előre tolom a testsúlyom és a lábam majd elkezdem hajtani csizmával. Egy harmadiknál meg az én módszerem.xD Kiveszem a kengyelből a lábam a szügyéhez előrenyúlok és mintha kézzel akarnám a szügyével hátratolni úgy nyomtam oda a lábam. xD Szerintem erre minden ló elindul hátra! :D
2011. okt. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az "enyém"nek csak fogom a szárat, és picit húzom, nem tépem, csak nagyon picit húzom, és piszkálom közben, erre néha megpróbálja kitépni a fejét a kezemből, de ha nem hagyom, akkor elindul szépen hátra:) Sok-sok-sok gyakorlás, mindent csak így csinál meg..:)
2011. okt. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én eddig akárhány lóval megpróbáltam így ment:

Megállítottam alapállásba és finoman játszottam a szájával, a súlypontom kicsit hátrébb volt és a csimámmal egyszerre kétoldalröl nyomtam. Ha érzed hogy megpróbálna ágaskodni zökkendsd ki. Mozdítsd el valamerre. Aztán ha már megy akkor csináld egyre finomabb mozdulatokkal és néhány óra gyakorlás után már alig látszónik mit csinálsz

2013. jún. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!